Telšių rajono mokytojų streikas plečiasi

Praėjusios savaitės pradžioje streikavo 7 mokyklų mokytojai, šį pirmadienį nedirba jau 15 rajono mokyklų. Mokytojams algas moka savivaldybės.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos rajono komiteto pirmininkas Eugenijus Jesinas BNS sakė, kad mokytojai nedirbs tol, kol nebus išmokėti pusantro mėnesio vėluojantys atlyginimai.

"Mūsų rajone yra 28 mokyklos, iš jų jau nedirba 15. Nestreikuoja tik tos mokyklos, kurios neturi profsąjungų, tačiau šių mokyklų mokytojai visiškai pritaria streikuojančiųjų reikalavimams", sakė E. Jesinas.

Anot jo, praėjusią savaitę su streikuojančiais mokytojais ne kartą buvo susitikę valdžios atstovai, tačiau iš jų "be gąsdinimų ir priekaištų" mokytojai nieko neišgirdo.

"Buvo net gąsdinimų mus paduoti į teismą. Toks įspūdis, kad mus norima sužlugdyti ar apkaltinti kaip diversantus", sakė E. Jesinas.

Penktadienį Telšiuose rajono mokytojų finansavimo problemas aiškinosi Finansų, Švietimo bei Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijų atstovai.

E. Jesino teigimu, "trijų ministerijų atstovai atvyko tik pasikalbėti, neturėjo jokių įgaliojimų veikti".

Profsąjungos vadovas įsitikinęs, jog dėl streiko nereikės pratęsti mokslo metų ir kad ši akcija neturėtų sutrukdyti abitūros egzaminams.

Nors mokytojai streikuodami kasdien susirenka mokyklose, tačiau pamokos nevyksta.

"Abiturientams šiuo metu lankomumas laisvas, jei kam yra reikalingos konsultacijos, mokytojai neatsisako ir visuomet jas suteikia. Dėl mūsų streiko priekaištų nei iš tėvų, nei iš mokinių nesulaukėme", sakė E. Jesinas.

Telšių rajono savivaldybės pranešime nurodoma, kad savivaldybės skola mokytojams ir yra 2 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (2)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.

VRK susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga byloje dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje (1)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai penktadienį Generalinėje prokuratūroje susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje. Iki šiol su šia medžiaga yra susipažinę tik keturi komisijos nariai, paskirti į Šilutės atvejo tyrimo grupę.

Lietuvai prisieks paskutinieji šių metų šauktiniai (5)

Penktadienį Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje prisieks paskutinieji šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Teisėjų taryba vėl spręs dėl neblaivaus avariją sukėlusio teisėjo atleidimo (11)

Teisėjų taryba antrą kartą spręs dėl patarimo prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Jį norima atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą.