Teismas skelbs sprendimą J. Miliaus atleidimo byloje

 (15)
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį skelbs, ar pagrįstai iš pareigų buvo atleistas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius.
Jonas Milius
© DELFI

Teismo J. Milius prašo ne tik panaikinti buvusios Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės sprendimą jį atleisti, bet ir priteisti piniginę kompensaciją už priverstines pravaikštas. VMVT vadovas pernai buvo atleistas Ministrų Kabinetui neigiamai įvertinus jo veiklos ataskaitą, tačiau, anot J. Miliaus, jo atleidimą lėmė politiniai motyvai, o ataskaita net nebuvo svarstoma.

Byloje kaip liudininkus VAAT yra apklausęs buvusį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską ir buvusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, kuri teigė patyrusi Premjero A. Butkevičiaus spaudimą įkalbėti J. Milių trauktis savo noru.

Teisėsauga nuo pernai vasaros pabaigos atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo J. Miliaus piktnaudžiavo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Įtariama, kad buvęs VMVT vadovas, veikiamas Seimo nario Petro Gražulio, siekė nuslėpti įmonėje "Judex" rastus sanitarinius pažeidimus. J. Milius pernai liepą taip pat dalyvavo prieštaringai vertintoje medžioklėje ir vakarienėje kartu su ministre V. Baltraitiene, Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Duklavu ir privačiais verslininkais.

Ministrų Kabinetas, nelaukdamas bylos pabaigos, trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje paskyrė naują VMVT vadovą - žemės ūkio viceministrą Darių Remeiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Linkevičius dalyvaus Šiaurės ir Baltijos bei Višegrado šalių ministrų susitikime (5)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį vyks į Lenkiją, kur dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių diplomatijos vadovų susitikime.

Seimas pradės svarstyti Vyriausybės siūlomą universitetų reformą (1)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė antradienį Seimui ketina pristatyti Vyriausybės siūlomą valstybinių universitetų optimizavimo planą.

Ukrainos parlamentarai domėsis Lietuvos demokratinėmis reformomis (13)

Ukrainos parlamentarai domėsis Lietuvos demokratinėmis reformomis

Ištyrė visuomenės nuotaikas dėl alkoholio: viskas labai paprasta (197)

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime ėmėsi svarstyti alkoholio kontrolės priemones, kurios sulaukė ir daug kritikos, ir pritarimo, bet tikrai nepaliko abejingų.

Lietuva galės vykdyti pabėgėlių apklausas Italijoje (36)

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia sutaręs su Italijos kolega Marco Minniti, kad Lietuva jau netrukus galėtų vykdyti pabėgėlių Italijoje apklausas.