Teismas skelbs sprendimą J. Miliaus atleidimo byloje

 (15)
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį skelbs, ar pagrįstai iš pareigų buvo atleistas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius.
Jonas Milius
© DELFI

Teismo J. Milius prašo ne tik panaikinti buvusios Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės sprendimą jį atleisti, bet ir priteisti piniginę kompensaciją už priverstines pravaikštas. VMVT vadovas pernai buvo atleistas Ministrų Kabinetui neigiamai įvertinus jo veiklos ataskaitą, tačiau, anot J. Miliaus, jo atleidimą lėmė politiniai motyvai, o ataskaita net nebuvo svarstoma.

Byloje kaip liudininkus VAAT yra apklausęs buvusį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską ir buvusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, kuri teigė patyrusi Premjero A. Butkevičiaus spaudimą įkalbėti J. Milių trauktis savo noru.

Teisėsauga nuo pernai vasaros pabaigos atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo J. Miliaus piktnaudžiavo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Įtariama, kad buvęs VMVT vadovas, veikiamas Seimo nario Petro Gražulio, siekė nuslėpti įmonėje "Judex" rastus sanitarinius pažeidimus. J. Milius pernai liepą taip pat dalyvavo prieštaringai vertintoje medžioklėje ir vakarienėje kartu su ministre V. Baltraitiene, Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Duklavu ir privačiais verslininkais.

Ministrų Kabinetas, nelaukdamas bylos pabaigos, trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje paskyrė naują VMVT vadovą - žemės ūkio viceministrą Darių Remeiką.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Patalpos partijoms sostinėje nebebus suteikiamos nemokamai

Patalpos politinėms partijoms Vilniaus mieste nebebus suteikiamos nemokamai, jas nuomotis teks rinkos kaina, nusprendė Vilniaus savivaldybės taryba.

Kremlius įsiuto: NATO veiksmai Baltijos šalyse – beprecedentė grėsmė Rusijai (280)

Rusijos gynybos ministerijos teigimu, Baltijos valstybių oro erdvėje patruliuojantys NATO lėktuvai kelia grėsmę Rusijos saugumui.

Liūdnai išgarsėjusį Panevėžio turčių rajoną sunaikino emigracija ir skurdas (147)

Jei kadaise Panevėžyje esantis Rožyno rajonas galėjo būti laikomas svajonių gyvenamąja vieta – kiek atokiau centro, rami aplinka, didingi namai, pavydėtina kaimynystė – tai dabar tai primena tik paminklą emigracijai.

Kauno savivaldybės darbuotojui už seksą su nepilnamete – griežta bausmė (14)

Kauno apylinkės teismas kaltu dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete pripažino Kauno miesto savivaldybėje dirbantį P. R. ir skyrė jam devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

S. Skverneliui siūlo šiomis temomis nebejuokauti (133)

Susitikti su naujuoju Socialdemokratų partijos pirmininku Gintautu Palucku antradienį atsisakęs premjeras Saulius Skvernelis ėmė laidyti juokelius apie partnerystės įstatymą.