Generalinė prokuratūra turės pradėti ikiteisminį tyrimą pagal septynių Kalvarijos kriminalistų pareiškimą dėl esą nesąžiningų policijos bei prokuratūros vadovų galimai padarytų nusikalstamų veikų. Taip penktadienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas, atmetęs prokurorų skundą, kuriuo jie siekė nebepradėti tyrimo.
© DELFI

Vilniaus apygardos teismo teisėjo Vladislovo Lenčiko paskelbta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pasak teismo, nors Generalinė prokuratūra nebuvo pradėjusi ikiteisminio tyrimo, tačiau esą realiai jį atliko.

„Be tyrimo atlikimo prokurorui nebuvo aišku, ar buvo padarytos nusikalstamos veikos, todėl jis privalėjo pradėti ikiteisminį tyrimą“, - teismas pažymėjo, kad prokurorai privalo pradėti tyrimą gavę informaciją apie galimai padarytą nusikalstamą veiką.

Teismo nutartimi patenkinti Kalvarijos kriminalistai žurnalistams sakė, kad pradėjus ikiteisminį tyrimą žada perduoti naujos informacijos, kuri kol kas yra įslaptinta.

Pradėti ikiteisminį tyrimą prokurorams gegužės 25-ąją buvo nurodęs Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas.

Prokurorai su tuo nesutiko ir aukštesnės instancijos teismo prašė panaikinti ikiteisminio tyrimo teisėjos nutartį – esą buvęs laikinasis generalinis prokuroras pagrįstai nusprendė, kad keturi pareigūnai, dėl kurių Kalvarijos kriminalistai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, nepadarė jokio nusikaltimo.

Kalvarijos kriminalistai prašė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės policijos viršininko Kęstučio Kalinausko, jo pavaduotojo Edvardo Bukontos, dabar jau buvusio Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio, policijos generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko galimų nusikalstamų veikų.

Generalinei prokuratūrai atstovaujantis prokuroras Gintaras Jasaitis yra sakęs, kad ikiteisminis tyrimas dėl keturių pareigūnų nebuvo pradėtas, nes patikrinimo metu nebuvo nustatyti nusikalstamos veikos požymiai. Pasak prokuroro, nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą priėmęs laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas nusprendė pranešti policijos generaliniam komisarui apie galimus pareigūnų drausmės ar etikos pažeidimus.

„Iš tikrųjų Lietuvoje neveikia vien tik Baudžiamasis ir Baudžiamojo proceso kodeksai – Lietuvoje yra ir kiti įstatymai, pagal kuriuos galima rinkti informaciją apie tam tikrus įvykius, – žurnalistams aiškino G. Jasaitis, kodėl informacija dėl kriminalistų patikimumo buvo tikrinama nepradėjus ikiteisminio tyrimo. – Jeigu abejojama, ar tokiame įvykyje yra nusikalstamos veikos požymių, informaciją galima rinkti ir pagal Policijos veiklos įstatymą bei kitus teisės aktus“.

„Nereikėtų bijoti pradėti ikiteisminį tyrimą, nes pareigūnai slaptą operatyvinę informaciją gali išslaptinti tik ikiteisminio tyrimo metu“, – policininkams atstovaujantis advokatas Kęstutis Čilinskas sakė, kad aukštų pareigūnų nekaltumo negalima patvirtinti nepradėjus tyrimo.

DELFI primena, kad Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai prokurorams buvo apskundę E. Bukotą, kurio veiksmuose įžvelgė vagystės, piktnaudžiavimo ir trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklai požymių, ir K. Kalinauską, kurį kaltino tarnybos pareigų neatlikimu.

Kalvarijos pareigūnai tvirtino, kad nusikalstama veika įtariamus asmenis dangstė ir galbūt su jais bendrai veikė E. Bukota. Jiems pradėjus tirti šias istorijas, bylos išsireikalavo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras K. Betingis. Jį ir policijos generalinio komisaro pavaduotoją V. Račkauską policininkai įtarė dangstant Marijampolės apskrities VPK vadovus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (53)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (17)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (106)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (3)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...

Greitai uždirbti iš savo buto gali ne visi: ko labiausiai reikia? (8)

Lietuvoje, ypatingai didmiesčiuose ir kurortuose, populiarėja trumpalaikės nuomos verslas. Jį...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (172)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ispanija gedi teroro aukų (3)

Gedinti Barselona sekmadienį Šventosios Šeimos (Sagrada Familia) katedroje, tebestatomoje pagal...

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (439)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Bjaurus skandalas Ukrainoje: du žaidėjai pardavė rinktinės rungtynes (9)

Ukrainos ledo ritulio rinktinę supurtė lažybų skandalas. Du žaidėjai prisipažino gavę pinigų...

„Velomaratono“ dalyviai slysčiojo lietaus išpraustame Vilniuje, bet gerino pernykščius rezultatus (32)

Sekmadienį aštuntą kartą startavo masiškiausias šalyje dviračių sporto renginys...