Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė palikti nepakeistą praėjusių metų lapkričio 30 d. Klaipėdos apygardos teismo nutartį, kuria buvo atmestas UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ prašymas dėl dalies laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, rašoma teismo pranešime spaudai.
Arvydas Sabonis statybose - karikatūra
© DELFI
Ieškovas Klaipėdos miesto apylinkės vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį interesą, 2006 m. vasarį kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovams Neringos savivaldybės tarybai, šios savivaldybės administracijai ir UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ dėl administracinių teisės aktų pripažinimo negaliojančiais, sandorio pripažinimo negaliojančiu, restitucijos taikymo ir teisinės registracijos panaikinimo.

UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ 2006 m. rugsėjį kreipėsi į teismą su prašymu panaikinti dalį 2006 m. kovo mėn. nutartimi taikytų laikinųjų apsaugos priemonių – t.y. prašė panaikinti statybos leidimų galiojimo sustabdymą.

Bendrovė teigė, jog statybos darbų baigtumas yra apie 90-95 procentus, todėl neatliktų pagal projektą darbų atlikimas niekaip neįtakotų būsimo teismo sprendimo vykdymo. O tos priemonės, kurių panaikinti bendrovė neprašo (statinių areštas, draudimas sudaryti sandorius, draudimas perleisti žemės sklypą ir kt.) visiškai užtikrins būsimo teismo sprendimo įvykdymą.

2007 m. vasario 15 d. nutartimi Lietuvos apeliacinis teismas konstatuoja, jog nėra pagrindo naikinti dalį laikinųjų apsaugos priemonių, kaip to prašo UAB „Sabonio klubas ir partneriai“. Teismo kolegija pabrėžia, jog anksčiau, spręsdamas laikinųjų apsaugos priemonių klausimą, Klaipėdos apygardos teismas leido nebaigtas statybas užkonservuoti, taip išvengiant nepataisomų pasekmių statinio konstrukcijai.

Todėl argumentas, jog neatnaujinus statybų bus neišvengta didelių nuostolių, yra be pagrindo. Be to, Klaipėdos apygardos teismo pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių teisėtumas ir pagrįstumas jau anksčiau buvo patikrintas Lietuvos apeliaciniame teisme.

Neleido registruoti sutarčių

Penktadienį Lietuvos apeliacinis teismas taip pat patenkino minėtoje civilinėje byloje dalyvaujančių trečiųjų asmenų atskiruosius skundus dėl kitos praėjusių metų lapkričio 30 d. Klaipėdos apygardos teismo nutarties ir neleido išregistruoti UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ su poilsio patalpų pirkėjais sudarytų preliminariųjų sutarčių.

Atsakovas šioje civilinėje byloje UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ 2006 m. lapkričio pabaigoje kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti taikytas laikinąsias apsaugos priemones dėl preliminarių sutarčių dėl būsimų pastatų Preiloje pirkimo-pardavimo išregistravimo iš Nekilnojamojo turto registro.

Bendrovė teigia, jog dėl statybų sustabdymo ji yra nepajėgi tęsti bei laiku užbaigti statinių, dėl kurių sudarytos minėtos preliminarios sutartys, statybos. Dėl to atsakovas nutraukęs sutartis ir grąžinęs pirkėjams jų sumokėtus avansus. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, atsakovo nuomone, tikslinga panaikinti laikinąsias apsaugos priemones dėl preliminarių sutarčių išregistravimo.

Minėta 2006 m. lapkričio 30 d. nutartimi teismas tokį prašymą patenkino ir leido bendrovei išregistruoti iš Nekilnojamojo turto registro 8 preliminariąsias sutartis. Teismas motyvavo, jog sutartys yra faktiškai nutrauktos.

Tačiau Lietuvos apeliacinio teismo nuomone tokia nutartis yra nepagrįsta ir neteisėta, kadangi pirmosios instancijos teismas peržengė bylos nagrinėjimo ribas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (82)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (12)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros, Ieškomasis septyniolikmetis sunkvežimio vairuotojas (528)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai: bus dar daugiau neišlaikiusiųjų iš pirmo karto (16)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti (41)

Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

Su Rusija siejamos programinės įrangos kelia pavojų (5)

Kai kurios svarbios valstybės įstaigos ir strateginės įmonės iki šiol naudoja nesaugią su...

Pietų pertrauka kaimiškoje trobelėje: dėl šios vietos verta ištrūkti iš Senamiesčio (4)

Jei sostinėje besisvečiuojantys turistai ar jūsų pačių draugai užsieniečiai kada paklaus, kur...

Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (8)

Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (16)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...