Teismas kviečia Audrių Butkevičių liudyti

Lietuvos apeliacinis teismas, nagrinėjantis šešių nuteistų 1991 metų sausio 13-sios sąmokslininkų apeliacinius skundus, ketvirtadienį nusprendė byloje atlikti teisminį tardymą.
Teisėjų kolegija patenkino nuteistojo Mykolo Burokevičiaus prašymą ir nusprendė kviesti liudytoju į posėdį Seimo narį Audrių Butkevičių.

Nuteistasis M. Burokevičius prašė iškviesti į teismo posėdį duoti papildomus paaiškinimus buvusį Krašto apsaugos departamento vadovą, Seimo narį Audrių Butkevičių, nes, jo manymu, neseniai Lietuvos ir užsienio spaudai duoti A. Butkevičiaus interviu apie 1991 metų sausio įvykius skiriasi nuo teisme duotų parodymų.

Interviu Lietuvos žiniasklaidai A. Butkevičius sakė, kad dar prieš sausio įvykius žinojo, kad žus žmonės, nes kitaip negalėjo būti.

Pasak žiniasklaidos, A. Butkevičius teigė žinojęs, kad prie Vilniaus televizijos bokšto budėjusiems žmonės gresia mirtinas pavojus.

M. Burokevičius taip pat paprašė iškviesti į teismo posėdį ir apklausti interviu su A. Butkevičiumi parengusius žurnalistus. Šį prašymą Apeliacinis teismas taip pat patenkino.

A. Butkevičius ir žurnalistai greičiausiai bus apklausti kitame teismo posėdyje, kuris įvyks kitą antradienį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis: atrodė jau visai blogai, bet po antro turo laukė dar baisesnis smūgis (34)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.

Europos žmogaus teisių teismas panaikino nuosprendį už genocidą nuteistam Vytautui Vasiliauskui (9)

Po Strasbūro sprendimo, kuriame pasisakyta dėl genocido sąvokos taikymo nagrinėjant su okupacija kovojusių partizanų naikinimu susijusias bylas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apkaltinamąjį nuosprendį už genocidą nuteistam buvusiam sovietų saugumo karininkui Vytautui Vasiliauskui.

KAM pristato leidinį apie pasipriešinimą okupuotoje teritorijoje (11)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema. Trečioje dalyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ dėmesys skiriamas piliečių elgesiui, kurie atsiduria agresoriaus okupuotoje teritorijoje.

Siūlo perpus mažinti Seimo vicepirmininkų skaičių (10)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo mažinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių nuo septynių iki trijų.