Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas neturėjo iš Baltarusijos įmonės gauti dovanų televizoriaus, nebent šios įmonės atstovai nežinojo, kad jis vadovauja Lietuvos Vyriausybei, tvirtina Teisės projektų ir tyrimų centro (TPTC) ekspertai.
Algirdas Brazauskas
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
"Tarptautiniai teisės aktai atvejus, kai valdžios atstovai ima dovanas iš įmonių atstovų, priskiria korupcijai, - teigiama Eltai perduotame TPTC pranešime. - Net jei valdžios atstovai ateityje niekaip neturėtų spręsti klausimų, kurie susiję su tos įmonės produkcijos realizavimu valstybėje, vien jau faktas, kad konkrečios įmonės produkcija buvo išskirta iš kitų, yra naudinga jai kaip produkcijos reklama".

Kaip jau buvo skelbta, trečiadienį parodoje "Belarus Expo 2005" apsilankęs Premjeras gavo beveik 2 tūkst. litų vertės dovaną - skystųjų kristalų televizorių. Žiniasklaidos teigimu, A. Brazauskui priėjus prie įmonės "Horizont" stendo, jos atstovai pasisiūlė padovanoti televizorių. Ministras Pirmininkas dovanos neatsisakė.

Pasak teisininkų, Vyriausybės vadovas, priimdamas dovaną iš įmonės, jai įsipareigoja - jei ne pats, tai per sau pavaldžius darbuotojus, taip pat ir tuos, kurie priima sprendimus dėl viešųjų pirkimų.

Tokiu būdu esą atsiranda galimybė pažeisti sąžiningos konkurencijos reikalavimą ir sukeliamas viešųjų bei privačių interesų konfliktas.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas numato, kad politikai ir valstybės tarnautojai negali priimti dovanų ar paslaugų arba jas teikti, jei dėl to kyla interesų konflikto grėsmė.

Tačiau dovanas ar paslaugas esą galima priimti, jei tai nustatyta pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, kurios paprastai yra susijusios su asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, pareigomis.

Tokiu atveju, jei priimtų dovanų vertė viršija 1 minimalų gyvenimo lygį (1 MGL - 125 litų), o paslaugų vertė - 5 MGL, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privalo per mėnesį tai deklaruoti. Jei dovanos vertė viršija nustatytą sumą, ji laikoma valstybės ar savivaldybės nuosavybe.

Pasak TPTC tarybos nario advokato Kęstučio Čilinsko, Civilinis kodeksas draudžia priimti dovanas politikams, valstybės ir savivaldybių pareigūnams bei kitiems valstybės tarnautojams ir jų artimiesiems, kai tai susiję su politiko, pareigūno ar valstybės tarnautojo tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis.

"Pagal Civilinį kodeksą A. Brazauskas galėjo priimti dovanų televizorių iš Baltarusijos įmonės tik tuo atveju, jei įmonės atstovai dovanojo jam televizorių nežinodami, kad jis yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas", - tvirtina ekspertai.

Beje, Vyriausybės spaudos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Baltarusijos gamintojų parodoje dovanų gautas televizorius bus pastatytas spaudos konferencijų salėje žurnalistų reikmėms.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (112)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (26)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (20)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (1)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (799)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (39)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...