Teisėjų atlygių mažėjimas konstitucijai neprieštarauja

Premjeras Andrius Kubilius mano, kad viso teisėjų korpuso atlyginimų sumažinimas, siekiant sukurti vieningą iš biudžeto apmokamų pareigūnų ir tarnautojų darbo užmokesčio sistemą, negali būti vertinamas kaip prieštaraujantis Konstitucijai.
"Vyriausybei pritarus, valstybės politikų, teisėjų ir prokurorø darbo apmokėjimo įstatymų projektams, iš teisėjų pasigirdo priekaištų, esą, priimdamas tokį sprendimą, ministrų kabinetas neatsižvelgė į Konstitucinio Teismo (KT) nutarimą, sakoma premjero atstovo spaudai pranešime spaudai.

Vyriausybei pranešus apie ketinimus mažinti teisėjų darbo užmokestį, sausį KT paskelbė, jog teisėjo atlyginimas negali būti sumažintas teisėjo darbo teisme metu. Pasak pranešimo, KT nutarime, premjero nuomone, kalbama apie konkretaus teisėjo atlyginimo sumažinimą individualiu sprendimu. "Toks konkretaus teisėjo atlyginimo sumažinimas, kuriuo teisėjas būtų savotiškai baudžiamas už valdžiai neįtikusius sprendimus, tikrai būtų nekonstitucinis ir prieštaraujantis teisėjų nepriklausomumo principams", pažymima pranešime spaudai. Kartu premjeras siūlo Vyriausybės sprendimo kritikams nepamiršti, kad 1997 metø nutarime, pagal kurį teisėjų atlyginimas padidėjo 2,5 karto, nurodyta, jog sprendimas vykdomas atsižvelgiant į tai, ar valstybės biudžete tam yra pakankamai pinigų. Trečiadienį Vyriausybė pritarė kelis kartus atidėtiems įstatymø projektams, kuriems įsigaliojus, politikų ir valdininkų atlyginimai didės, o prokurorų ir teisėjų - mažės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (289)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (7)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1053)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (58)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.