Tautininkai parėmė raginimą susitelkti

Į Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) raginimą burtis dešiniosioms ir centro politinėms jėgoms kol kas atsiliepė tik Tautininkų sąjunga.
Spaudos konferencijoje pirmadienį LLS pirmininkas Rolandas Paksas sakė, kad bendradarbiavimas su tautininkais prasidėjo dar prieš kovą vykusius savivaldybių rinkimus.

Dabar abiejų partijų atstovai ieško "priimtino darbo pobūdžio", kad derybos būtų "kuo produktyviausios".

Tautininkų sąjunga yra viena mažesniųjų Lietuvos partijų, neturinti didesnės įtakos nei Seime, nei savivaldybėse.

Pasak R. Pakso, liberalai nėra gavę jokios oficialios kitų partijų reakcijos ar atsakymų, tačiau Centro sąjungos ir konservatorių atstovai viešai jau yra įvertinę liberalų iniciatyvą.

R. Pakso teigimu, konservatorius Jurgis Razma ją prilygino balandžio 1-sios pokštui, o centristas Algis Čaplikas pareiškimą išplatinusius liberalus pavadino "nerimta" partija.

"Mes dar tikimės geriau apgalvotos reakcijos ir dalykiškesnių derybų, kurios reikalingos visiems šiuo nelengvu šalies laikotarpiu", sakė LLS lyderis.

Jis prie dešiniųjų ir centro jėgų priskyrė konservatorius, kurie dabar, R. Pakso nuomone, užsiėmę vidinėmis partijos problemomis, "suskilusius" krikščionis demokratus, Tėvynės liaudies partiją, Tautininkų sąjunga.

Centro sąjunga, pasak liberalo, "pajudėjo į kairę".

R. Paksas pažymėjo, kad liberalų iniciatyva nekalba apie bloko ar koalicijos sukūrimą, o svarstomos galimybės bendradarbiauti partijų "programų pagrindu tose srityse, kur jos vienodos".

LLS pirmininkas sakė, jog dar anksti svarstyti, kas galėtų užimti dešiniųjų jėgų lyderio vietą. "Taip toli dar nesame nuėję, tai yra proceso pradžia", pridūrė jis.

R. Pakso nuomone, dešiniųjų jėgų vienijimuisi trukdo "vienoks ar kitos lyderių pamąstymas, Seimo rinkimų ir jų rezultatų matymas".

"Skaldymo procesai, apėmę dešiniąsias jėgas, taip pat valdymo klaidos smarkiai jas susilpnino. Manau, kad netikslinga taip eikvoti jėgų, kurių reikia didelėms problemoms, esančioms dabar šalyje, spręsti", pažymėjo LLS pirmininkas.

Kartu jis pridūrė, kad jei iki Seimo rinkimų neprasidės vienijimosi procesas, tai po jų "dešinė pusė bus pakankamai silpna".

LLS pareiškimas buvo priimtas balandžio 13 dieną valdybos posėdyje. Pasak R. Pakso, nė vienas valdybos narys neprieštaravo tokiai iniciatyvai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (63)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (5)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (207)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (182)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.