Taikdariams leistas karinis tranzitas

 (1)
Valstybės, su kuriomis Lietuva yra įsteigusi bendrus karinius vienetus tarptautinėms operacijoms, savo karinius krovinius per Lietuvos teritoriją galės gabenti ir automobilių keliais.
Trečiadienį Vyriausybės posėdyje iš dalies pakeistas ankstesnysis nutarimas "Dėl užsienio valstybių pavojingų ir karinių krovinių vežimo per Lietuvos teritoriją taisyklių patvirtinimo".

Karinio tranzito per Lietuvos teritoriją tvarka ir sąlygos yra nustatytos Vyriausybės 1994 metų spalio 3 dienos nutarimu. Ta tvarka numatė, kad karinis tranzitas vykdomas tik geležinkeliu.

Tačiau kiekvienu atveju, kai Lietuvos karinės partnerės nori karinį krovinį vežti automobilių keliais, yra priimamas atitinkamas Vyriausybės nutarimas, leidžiantis tokį vežimą.

Pagal naująją tvarką sprendimą dėl tokio krovinio vežimo priims bei vežimo sąlygas nustatys krašto apsaugos ministras savo įsakymu.

Lietuva taikdariškus junginius yra sukūrusi su Latvija bei Estija (BALTBAT) ir Lenkija (LITPOLBAT).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vilpišauskas: terminų sudarant Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės

Konstitucijoje nurodytų terminų sudarant valdančiąją koaliciją ir naująją Vyriausybę turės būti laikomasi – tokios žaidimo taisyklės, tačiau dar neaišku, ar koalicija išvis bus suformuota, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Kauniečių balsas: kodėl konservatoriai prarado Kauną? (35)

Kai Kauno meru tapo konservatorių Andrių Kupčinską nukovęs Visvaldas Matijošaitis, tai buvo pirmas signalas, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai praranda savo pagrindinį miestą. Per šiuos Seimo rinkimus paaiškėjo, kad laikinoji sostinė jau nebe konservatorių miestas – vos vienas Gabrielius Landsbergis laimėjo rinkimus vienmandatėje apygardoje. Visi kiti šeši konservatoriai pralaimėjo.

D. Grybauskaitė: jokia dirbtinė koalicija ilgai neišgyvena (38)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nespekuliuoja, kokia valdančioji koalicija – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, ar LVŽS su socialdemokratais – būtų naudingesnė Lietuvai, bet pabrėžia, kad koaliciją formuoti turėtų daugiausiai balsų gavusi partija, t. y. „valstiečiai žalieji“.

Z. Vaigauskas: galimai neblaivaus apygardos komisijos pirmininko elgesį VRK įvertins visu griežtumu (2)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas sako, kad galimai neblaivaus Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininko Vidmanto Pilvinio elgesį VRK įvertins griežtai.

Pirmininkauti pirmajam naujo Seimo posėdžiui pretenduoja „tvarkietis“ J. Imbrasas (12)

Pirmininkauti išrinkto naujo Seimo pirmajam posėdžiui pretenduoja vyriausias pagal amžių į parlamentą išrinktas 75 metų Seimo narys "tvarkietis" Juozas Imbrasas.