Šventasis Tėvas laimino Lietuvą

Vatikano Pauliaus VI audiencijų salėje Katalikų bažnyčios vadovas su lietuvių maldininkais bendravo beveik valandą.

Susitikime dalyvavo Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona, Lietuvos bažnyčios hierarchai, taip pat Romoje akredituoti šalies diplomatai.

Du tūkstančiai lietuvių užpildė maždaug trečdalį didžiulės Vatikano audiencijų salės.

Tuo pat metu popiežius priiminėjo ir šiek tiek mažesnį piligrimų būrį iš Šiaurės Italijos.

Pirmiausia Jonas Paulius II pasakė kalbą lietuviškai, vėliau sveikino italus.

Aukščiausias Katalikų bažnyčios hierarchas savo kalboje įvertino Lietuvos katalikų nuopelnus: "Lietuva buvo paskutinė Baltijos šalis, tapusi krikščioniška, ir vienintelė išliko ištikima katalikų bendrijai liuteroniškos reformacijos laikotarpiu".

Užsiminęs apie dabartį, Jonas Paulius II pareiškė įsitikinimą, kad "Lietuva sugrįžo į savo vietą Europos šeimoje".

Kalbėjęs maždaug 10 minučių, Šventasis Tėvas aidint plojimams užtikrino audiencijos dalyvius: "Popiežius meldžiasi už jus ir su nuoširdžia meile jus laimina".

Tą patį rytą Vatikano bazilikoje Lietuvos globėjo šventojo Kazimiero šventės proga buvo aukojamos iškilmingos mišios lietuvių kalba.

Mišioms pasibaigus Jonas Paulius II pakvietė pokalbio Prezidentą V.Adamkų.

Prezidentas V.Adamkus pas Joną Paulių II Vatikane viešėjo jau antrą kartą. Šįsyk jo susitikimas su popiežiumi truko ketvirtį valandos. Pokalbyje, kuris vyko anglų kalba, dalyvavo ir Prezidento žmona Alma Adamkienė.

Šalies ambasadorius prie Šventojo Sosto Kazys Lozoraitis sakė, kad protokolinių susitarimų dėl pašnekesio temų nebuvo: "Įvyko neformalus pokalbis, laisvas pasikeitimas nuomonėmis".

"Lietuvos ryto" paklaustas, kokios temos vyravo pašnekesyje su popiežiumi, V.Adamkus atsakė: "Aš pabandžiau Šventajam Tėvui nušviesti gana sunkią ir ekonominę, ir dvasinę Lietuvos būklę".

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (1)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (120)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (13)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (897)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (431)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.