Svarstymai apie popiežiaus sifilį - šmeižtas

 (9)
Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius "šmeižikiškais" pavadino viešus gydytojo samprotavimus, kad popiežius Jonas Paulius II gali sirgti sifiliu.
Rašinys dienraštyje "Lietuvos rytas", pasak Kauno arkivyskupo S. Tamkevičiaus, "yra skirtas kompromituoti ne tik Katalikų Bažnyčios vadovą, bet ir pasaulio pripažintą moralinį autoritetą, žmogų, daug padariusį Lietuvos labui, įžeidžia ne tik katalikų, bet ir visų dorų žmonių jausmus".

Infektologo Leontijaus Motiejūno straipsnį "Popiežiaus ligą specialistai gerai pažįsta" dienraštis "Lietuvos rytas" paskelbė penktadienį "nuomonių" puslapyje.

Rašinyje daroma prielaida, kad progresyvinis paralyžius, kuriuo serga 79 metų popiežius, galėjo būti sifilio pasekmė.

BNS korespondento kalbinti gydytojai tokias prielaidas pavadino nepagrįstomis, išvardiję mažiausiai keturias ligas, galinčias sukelti progresyvinį paralyžių, įskaitant aterosklerozę bei išsėtinę sklerozę.

Pasak penktadienį paskelbto arkivyskupo S. Tamkevičiaus pareiškimo, "Šv. Tėvą šmeižiantis straipsnis didžiausiame Lietuvos dienraštyje rodo, kad mūsų šalyje neegzistuoja visuomenės informavimo priemonių savireguliacijos sistema".

Arkivyskupas ragina Lietuvos žurnalistų bendruomenę pareikšti savo nuomonę apie tokio pobūdžio publikaciją.

Be to, kaip rašo S. Tamkevičius, "straipsnio autorius šiurkščiai pažeidė gydytojo etikos principus, ir visuomenė turi teisę sužinoti Sveikatos apsaugos ministerijos bei kitų kompetentingų įstaigų poziciją šiuo klausimu".

Leidinyje "Kas yra kas Lietuvoje" L. Motiejūnas, kuriam dabar 74-eri, pristatomas kaip habilituotas daktaras, profesorius, jo paties įkurtos UAB "Endemik" mokslinis konsultantas.

"Endemik" yra biolaboratorinių tyrimų ir ligų profilaktikos firma, kuri, be kita ko, siūlo skiepus ir gydymą nuo erkių įkandimo sukeliamų ligų.

Anksčiau L. Motiejūnas dirbo Vilniaus universiteto Infekcinių ligų klinikos Gamtinių židininių infekcijų mokslinio tyrimo laboratorijos vedėju.

Pasak žinynų, be medicininio išsilavinimo, jis dar studijavo Vilniaus vakariniame marksizmo-leninizmo universitete, buvo SSRS sveikatos apsaugo žymūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (247)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1242)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (225)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.