Svarstoma atnaujinti Kauno Rotušės aikštę

 (33)
Architektams bus siūloma pateikti idėjas, kaip atgaivinti Kauno Rotušės aikštę, penktadienį rašo dienraštis "Kauno diena".
© A.Didžgalvio nuotr.

Per artimiausią mėnesį planuojama paskelbti atviro supaprastinto projekto Rotušės aikštės pritaikymo visuomenės poreikiams konkursą, jo nugalėtojai turėtų paaiškėti rugsėjo pabaigoje. Konkursą vykdys Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.

Konkursui rengti miesto savivaldybė yra numačiusi skirti 45 tūkst. litų. Iš jų 30 tūkst. litų atiteks laimėtojų premijoms: pirmai vietai -12 tūkst., antrai - 8 tūkst. litų, trečiai - 6 tūkst. litų, dar numatoma įteikti dvi paskatinamąsias premijas po 2 tūkst. litų.

Konkurse tikimasi išspręsti ne tik mažosios architektūros, bet ir automobilių statymo, transporto eismo, želdinių sutvarkymo, lauko kavinių išdėstymo ir kitas svarbias problemas.

"Nors aikštė yra gražiausioje Senamiesčio dalyje - netoli dviejų upių santakos, į kurią veda istorinis Vilniaus kelias, - masiškai lankoma miestiečių ir turistų, ši vieta nėra estetiškai patraukli. Joje vykstantys renginiai atsitiktiniai, kartais netinkamo masto, neaiški pačios aikštės funkcija. Vis auganti aplinkinių kavinių, naktinių klubų veikla su sezoninėmis terasomis ir paviljonais kuria chaotiško dizaino ir funkciškai nesuvaldytos erdvės įspūdį", - sakė konkurso sąlygas rengianti architektė Loreta Janušaitienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Linkevičius: NATO turi išlaikyti sugebėjimą prisitaikyti prie naujų iššūkių (4)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius globalaus saugumo forume GLOBSEC teigė, kad NATO turi išlaikyti sugebėjimą prisitaikyti prie naujų iššūkių ir pagrindinį dėmesį skirti svarbiausiam kolektyvinės gynybos uždaviniui. Nuo to priklausys Aljanso sėkmė ateityje.

Buvęs Kauno tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriaus vedėjas apklaustas kaip specialusis liudytojas

Buvęs Kauno tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriaus vedėjas Pranas Vaškys kaip specialusis liudytojas apklaustas ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje. Šį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Vieta, kur slėpėsi H. Daktaras (131)

Vos įsukus į Kranevą nuo kalno atsiveria nuostabi miestelio panorama. Kelių aukštų vilos, viešbučiai, kavinės, pašonėje – ir jūra.

G. Paluckas atkirto S. Skverneliui: išvardijo, kokios sąlygos gali trukdyti koalicijai (40)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako nesureikšminantis koalicijos partnerių „valstiečių“ premjero Sauliaus Skvernelio aštrios retorikos jų atžvilgiu, o koalicijos ateitį, pasak jo, lems bendro darbo rezultatai.

Druskininkų kurorto šventės paradas neapsiėjo be pionierių ir raudonų vėliavų (155)

Penktadienį Druskininkuose prasidėjo tris savaitgalio dienas truksianti kurortinio sezono atidarymo šventė.