Svarstoma atnaujinti Kauno Rotušės aikštę

 (33)
Architektams bus siūloma pateikti idėjas, kaip atgaivinti Kauno Rotušės aikštę, penktadienį rašo dienraštis "Kauno diena".
© A.Didžgalvio nuotr.

Per artimiausią mėnesį planuojama paskelbti atviro supaprastinto projekto Rotušės aikštės pritaikymo visuomenės poreikiams konkursą, jo nugalėtojai turėtų paaiškėti rugsėjo pabaigoje. Konkursą vykdys Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.

Konkursui rengti miesto savivaldybė yra numačiusi skirti 45 tūkst. litų. Iš jų 30 tūkst. litų atiteks laimėtojų premijoms: pirmai vietai -12 tūkst., antrai - 8 tūkst. litų, trečiai - 6 tūkst. litų, dar numatoma įteikti dvi paskatinamąsias premijas po 2 tūkst. litų.

Konkurse tikimasi išspręsti ne tik mažosios architektūros, bet ir automobilių statymo, transporto eismo, želdinių sutvarkymo, lauko kavinių išdėstymo ir kitas svarbias problemas.

"Nors aikštė yra gražiausioje Senamiesčio dalyje - netoli dviejų upių santakos, į kurią veda istorinis Vilniaus kelias, - masiškai lankoma miestiečių ir turistų, ši vieta nėra estetiškai patraukli. Joje vykstantys renginiai atsitiktiniai, kartais netinkamo masto, neaiški pačios aikštės funkcija. Vis auganti aplinkinių kavinių, naktinių klubų veikla su sezoninėmis terasomis ir paviljonais kuria chaotiško dizaino ir funkciškai nesuvaldytos erdvės įspūdį", - sakė konkurso sąlygas rengianti architektė Loreta Janušaitienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: šiluma plūstelės trumpam (9)

Po gaivesnio pirmadienio į šalį plūstels šiluma, tačiau tik trumpam.

G. Paluckas: jei ne A. Butkevičiaus kvietimas, gal į partiją ir nebūčiau grįžęs (62)

Socialdemokratų partijos lyderiu išrinktas Gintautas Paluckas paklaustas, kuo aiškina savo pergalę, sakė, kad pastaruoju metu partijos narius neramina prasti reitingai, santykiai koalicijoje ir politinės dinamikos praradimas. Greičiausiai būtent šie veiksniai ir lėmė, kad daugelis socialdemokratų partijos narių rinkdami naują lyderį savo balsą atidavė žmogui, kuris žadėjo esminius pokyčius.

L. Linkevičius: Lietuva aktyviai palaiko Azerbaidžano pastangas suartėti su ES (73)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 24 dieną Vilniuje susitiko su Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Elmaru Mammadyarovu, atvykusiu į Lietuvą su oficialiu vizitu. Ministrai aptarė dvišalį politinį, ekonominį bendradarbiavimą, Azerbaidžano santykius su ES, saugumo situaciją regione, rašoma URM pranešime spaudai.

Laukiama šilumos pliūpsnio: oras sušils iki 20 laipsnių (75)

Laukiantys vasaros turėtų pradžiugti – gegužės pradžioje galime tikėtis šilumos pliūpsnio, kuomet oras sušils iki 17–20 laipsnių, informuoja „Gismeteo.lt“ direktorius Kęstutis Petkevičius.

Lietuvos gyventojai religingiausi tarp Baltijos šalių (114)

Lietuvos gyventojai yra religingiausi tarp Baltijos šalių, rodo „WIN/Gallup International“ asociacijos su BALTMI rinkos tyrimų kompanija atliktas religinių įsitikinimų pasaulyje reprezentatyvus tyrimas.