Svarstoma atnaujinti Kauno Rotušės aikštę

 (33)
Architektams bus siūloma pateikti idėjas, kaip atgaivinti Kauno Rotušės aikštę, penktadienį rašo dienraštis "Kauno diena".
© A.Didžgalvio nuotr.

Per artimiausią mėnesį planuojama paskelbti atviro supaprastinto projekto Rotušės aikštės pritaikymo visuomenės poreikiams konkursą, jo nugalėtojai turėtų paaiškėti rugsėjo pabaigoje. Konkursą vykdys Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.

Konkursui rengti miesto savivaldybė yra numačiusi skirti 45 tūkst. litų. Iš jų 30 tūkst. litų atiteks laimėtojų premijoms: pirmai vietai -12 tūkst., antrai - 8 tūkst. litų, trečiai - 6 tūkst. litų, dar numatoma įteikti dvi paskatinamąsias premijas po 2 tūkst. litų.

Konkurse tikimasi išspręsti ne tik mažosios architektūros, bet ir automobilių statymo, transporto eismo, želdinių sutvarkymo, lauko kavinių išdėstymo ir kitas svarbias problemas.

"Nors aikštė yra gražiausioje Senamiesčio dalyje - netoli dviejų upių santakos, į kurią veda istorinis Vilniaus kelias, - masiškai lankoma miestiečių ir turistų, ši vieta nėra estetiškai patraukli. Joje vykstantys renginiai atsitiktiniai, kartais netinkamo masto, neaiški pačios aikštės funkcija. Vis auganti aplinkinių kavinių, naktinių klubų veikla su sezoninėmis terasomis ir paviljonais kuria chaotiško dizaino ir funkciškai nesuvaldytos erdvės įspūdį", - sakė konkurso sąlygas rengianti architektė Loreta Janušaitienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Šiluma džiaugtis nuolat trukdys lietus (14)

Šiomis dienomis šiluma bus maloni, tačiau kasdien erzins dangus: saulę dažnai slėps debesys, numatomi krituliai.

LSDP skyriai svarsto koalicijos likimą: keturi jau apsisprendė (71)

Keturi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai pareiškė savo nuomonę dėl tolimesnės koalicijos ateities su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Kita karo pusė – pro A. Morozovo objektyvą (3)

Kauniečiai ir miesto svečiai beveik mėnesį galėjo grožėtis fotožurnalisto ir vieno iš dokumentinių pasakojimų platformos Nanook.lt įkūrėjų Artūro Morozovo paroda „Konflikto būsenos“. Parodos autorius yra žinomas dėl savo fotografijų iš karinių konfliktų zonų. Tačiau ši A. Morozovo paroda yra kitokia – jos epicentre randame ne žurnalistinį žvilgsnį į aktualijas, o istorijose sutinkamą bendrą jų vardiklį – eilinį žmogų ir jo kasdienybę.

V. Uspaskichas grįžo į Darbo partiją (156)

Ilgametis Darbo partijos vadovas ir jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas grįžo į partiją.

Po Širvintas užtvindžiusios liūties rajone vis dar – ekstremali situacija (11)

Po Širvintas užtvindžiusios liūties rajone vis dar neatšaukta ekstremali situacija, paskelbta liepos 12 dieną.