Suvalkijos ūkininkai traukia link Vilniaus

Penktadienį Vilkaviškio rajono žemdirbiai tęsė protesto žygį ir su žemės ūkio technika patraukė Vilniaus link. Ketvirtadienį iš Virbalio miestelio aikštės, kur jau keturias dienas tęsėsi ūkininkų piketas, žemdirbiai su savo žemės ūkio technika pajudėjo į Marijampolę.
Daugiau kaip 100 traktorių ir sunkvežimių, pasiekę Mondžgirę, čia apsistojo nakčiai.

Ketvirtadienį žemdirbiai manė toliau vykti į Kalvarijos muitinę Lenkijos pasienyje ir ją užblokuoti.

Tačiau dalis ūkininkų, naktį praleidę Mondžgirėje, nusprendė vykti į Vilnių.

Žemės ūkio kooperatyvo "Suvalkijos cukriniai runkeliai" valdybos pirmininkas Vidmantas Brazys BNS korespondentui sakė, jog žmonės nusprendė, kad į Kalvariją vykti yra beprasmiška, geriau - į Vilnių.

Anot V. Brazio, žmonės, palikti likimo valiai, šąla jau penkta diena, o valdžia nesiteikia pasirodyti, todėl žmonės mano, kad jiems geriau vykti į Vilnių.

"Kiek važiuosime, nežinau, dabar judėsime link Kauno, o nuo ten - autostrada į Vilnių, jei mums kas nors leis", sakė V. Brazys.

Iš pradžių reikalavę grąžinti tą cukrinių runkelių kvotą, kurią turėjo iki praėjusių metų, vėliau Suvalkijos žemdirbiai sumažino savo reikalavimus.

Dabar jie prašo tik leidimo patiems pasirinkti, kuriam perdirbėjui pristatyti užaugintus cukrinius runkelius.

"Mes neprašome perskirstyti kvotų, tegul mums duoda pasirinkti fabriką, sudarome sutartis ir dirbame. Mes daugiau nepatieksime runkelių, kiek mums išskirstyta kvotų", sakė V. Brazys.

V. Brazio teigimu, cukrinių runkelių supirkimui Marijampolės cukraus fabrike priešinasi Lietuvos cukraus rinką siekianti kontroliuoti Danijos bendrovė "Danisco Sugar".

Danijos bendrovė "Danisco Sugar", valdanti iš esmės visą Lietuvos cukraus rinką, siekia, kad pasenęs Marijampolės fabrikas būtų uždarytas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (13)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (10)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (921)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (17)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.