Lietuvos ūkininkai sutiktų parduoti žemę užsieniečiams, jei iš Europos Sąjungos (ES) biudžeto gautų paramą žemės ūkiui, ne mažesnę negu kitų ES valstybių ūkininkams, teigia Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas.
Žemdirbių gynėjai teigia ketiną sukurti tarptautinę asociaciją, kuri gintų stojančių į ES valstybių ūkininkų interesus.

"Žemę užsieniečiams bus galima parduoti tik tada, kai Lietuvos ūkininkai gaus tokią pačią paramą, kaip ir kitų ES valstybių ūkininkai", - antradienį spaudos konferencijoje sakė J.Ramonas.

Jo teigimu, užsienio naujienų agentūrų paskelbta informacija, jog valstybių kandidačių žemdirbiai po įstojimo gaus tik 25 proc. ES ūkininkų gaunamos paramos, kelia nerimą Lietuvos ūkininkams.

"Tokiomis sąlygomis mes nesugebėsime konkuruoti su ES ūkininkais ir būsime nušluoti", - spaudos konferencijoje antradienį sakė J.Ramonas. Pasak jo, tai, kad ES gali laikytis panašios pozicijos, buvo spėjama ir anksčiau.

"Mes nujautėme, jog parama naujų narių žemės ūkiui bus mažesnė", - sakė J.Ramonas. Jo teigimu, būtent dėl to žemdirbių organizacijos bei Žemės ūkio rūmai ir siūlo, jog įstojus į ES, žemė užsieniečiams iškart nebūtų parduodama.

"Arba reikia nustatyti 7 metų pereinamąjį laikotarpį, arba žemės pardavimą užsieniečiams atidėti iki to laiko, kai ES Lietuvos ūkininkams teiks tokią pačią finansinę paramą kaip ir senųjų ES narių ūkininkams", - spaudos konferencijoje kalbėjo J.Ramonas.

Jo teigimu, taip pat reikia užtikrinti galimybę ūkininkams gauti lengvatinius kreditus žemei įsigyti. "Jei Lietuvos ūkininkai galėtų įsigyti žemę, tuomet ją galima būtų parduoti ir užsieniečiams. Šiuo metu mūsų ūkininkai žemės įsigyti negali, nes neturi pinigų, be to, nebaigta žemės reforma", - sakė J.Ramonas.

Jo teigimu, į ES blogomis sąlygomis Lietuvos ūkininkai stoti nenori. "Mums reikia bent panašios paramos, kokią gauna ES ūkininkai, arba rinkos apsaugos", - sakė J.Ramonas. Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko, visos į ES stojančios šalys yra susirūpinusios savo rinkos apsauga.

"Todėl mes turime susijungti ir kartu ginti stojančių valstybių ūkininkų interesus", - sakė J.Ramonas. Pasak jo, tokią asociaciją, galinčią ginti stojančiųjų valstybių interesus, ketinama kurti balandžio pradžioje Prahoje vyksiančiame šalių kandidačių Žemės ūkio rūmų atstovų susitikime.

Prasidėjus diskusijoms dėl Konstitucijos pataisų ir jas lydinčių įstatymų, Seimo agrarininkai bei žemdirbių organizacijas vienijantys Žemės ūkio rūmai pareikalavo numatyti 7 metų pereinamąjį laikotarpį, kurio metu užsieniečiai negalėtų įsigyti dirbamos žemės. Tam griežtai prieštarauja Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai bei liberalai.

Dėl šių nesutarimų tarp opozicijos ir valdančiosios daugumas atidėtas ir praėjusios savaitės pabaigoje planuotas balsavimas dėl atitinkamų Konstitucijos 47 straipsnio pataisų bei dėl kartu svarstomų konstitucinio įstatymo ir žemės pardavimą užsieniečiams apribojančio "saugiklių" įstatymo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (73)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (90)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (62)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (142)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (109)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1171)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (65)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Siekiama patikslinti Tarybų Sąjungos Lietuvai padarytą žalą (133)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras neranda mokslininko, kuris už vidutinį centro...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...