Supaprastinta užsieniečių įsidarbinimo tvarka

 (3)
Vyriausybė trečiadienį supaprastino užsienio šalių piliečių ir asmenų be pilietybės įdarbinimo Lietuvoje tvarką.
Dabar tokie asmenys, norėdami įsidarbindami Lietuvoje, privalės įsigyti tik leidimą dirbti.

Toks leidimas vieneriems metams bei jo pratęsimas kainuos po 110 litų.

Iki šiol už licencijas įdarbinti užsienietį iš įmonės buvo imamas 276 litų mokestis, o už leidimo dirbti išdavimą - žyminis mokestis: laikotarpiui iki vienerių metų - 110 litų, ilgiau nei vieniems metams - 166 litai.

1998 metais Valstybinė mokesčių inspekcija už licencijas darbdaviams ir leidimus dirbti gavo 432,2 tūkst. litų žyminio mokesčio, iš jų už leidimus dirbti ir leidimų pratęsimą - 129,2 tūkst. litų.

Be to, užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje reguliuojamas nustatant kvotas, kuri šiemet yra 1300 asmenų.

Daugiausiai leidimų dirbti pernai gavo specialistai iš Ukrainos (337), Rusijos (257), Baltarusijos (81), JAV (66), Kinijos (62), Didžiosios Britanijos (54), Vokietijos (40), Švedijos (39), Suomijos (33) ir kitų valstybių.

Tokių leidimų daugiausiai išduota laivų korpusų surinkėjams (231), laivų korpusų suvirintojams (187), inžinieriams (143), pedagogams (116), taip pat virėjams, vadybininkams, ekonomistams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (31)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (31)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (110)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (197)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.