Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare, iš Vakarų Europos šalių grąžinamų lietuvių sumažėjo maždaug penkis kartus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, ypač rekordiškai sumažėjo išsiunčiamų iš Didžiosios Britanijos lietuvių, sakoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime spaudai.
© Corbis/Scanpix
Nuo šių metų gegužės 1 - osios Lietuvos piliečiams atsivėrus platesnėms galimybėms legaliai apsigyventi ir dirbti ES šalyse, taip pat laisviau keliauti, žymiai sumažėjo dėl nelegalaus darbo, lėšų pragyventi neturėjimo ir kitų priežasčių iš užsienio grąžinamų lietuvių, jų taip pat kur kas mažiau neįleidžiama įvažiuoti į užsienio šalis.

Pastaraisiais metais daugiausiai lietuvių grąžindavo ar neįsileisdavo Didžioji Britanija, tačiau po Lietuvos narystės ES šis skaičius sumažėjo iki minimumo.

VSAT duomenimis, per 5 pastaruosius šių metų mėnesius - nuo gegužės 1 - osios iki rugsėjo 30 - osios - Didžioji Britanija grąžino tik 8 lietuvius. Tuo tarpu 2003 - aisiais per tą patį laiką britų imigracinės tarnybos išsiuntė iš šalies ar neleido į ją įvažiuoti 776 lietuviams (368 grąžinti už nelegalų buvimą, 164 - už nelegalų darbą, 219 asmenų nebuvo įleista į šalį). 2002 m. per šį laikotarpį tokių lietuvių skaičius buvo 791.

Iš Vakarų šalių deportuojami lietuviai dažniausiai grąžinami per Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktą (PKP). Šiemet gegužės - rugsėjo mėnesiais per šį punktą iš užsienio grąžinti 295 asmenys. Tuo tarpu per tą patį laikotarpį 2003 - iaisiais deportuotų lietuvių buvo penkis kartus daugiau -1671, o 2002 m. - 1660.

VSAT duomenimis, grąžinamųjų per Vilniaus oro uostą skaičius mažėja ir nuo šių metų gegužės 1 - osios. Gegužę buvo deportuotas 61 asmuo (2003 m. gegužę - 287, 2002 m. - 338), birželį - 73 (atitinkamai 282 ir 301), liepą - 61 (389 ir 342), rugpjūtį - 51 (374 ir 331), rugsėjį - vos 21 (373 ir 305).

Bendras iš visų užsienio valstybių (įskaitant Lietuvos kaimynes Latviją, Rusiją, Lenkiją ir Baltarusiją bei jūros keliais) nuo šių metų gegužės 1 - osios grąžintų lietuvių skaičius yra 428.

Daugiausiai iš jų - 119 - grąžinti dėl to, kad jų buvimas deportuojančioje šalyje dėl įvairių priežasčių tapo nelegaliu, nors atvykta į šalį buvo legaliai. 99 lietuviai išsiųsti, nes padarė nusikaltimą ar teisės pažeidimą, dar 79 nelegaliai dirbo, 85 kirto sieną nenustatytoje vietoje.

Tarp kaimyninių šalių per 5 paskutinius šių metų mėnesius daugiausiai lietuvių, pasieniečių skaičiavimais, grąžinta iš Latvijos - 40 ir Baltarusijos - 38.

Per tą patį laikotarpį Vokietija į Lietuvą išsiuntė 86 asmenis, Švedija - 39, Belgija - 32, Danija - 30, Prancūzija - 22, Nyderlandai - 19, Norvegija - 20.

Ši statistika neatspindi skaičių tų lietuvių, kurie iš užsienio šalių, išskyrus kaimynines Lenkiją, Rusiją, Baltarusiją ir Latviją, buvo išsiųsti ar neįleisti ir grįžo į Lietuvą sausumos keliais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (41)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (384)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: vyras įtariamas žmogžudyste (2)

Pirmadienį DELFI skaitytojas atsiuntė nuotraukas ir vaizdo įrašą iš įspūdingo sulaikymo. Kaune...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (8)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (698)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Tomas Vosylius. Superkova ar cirkas už didelius pinigus? (15)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (5)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris...

Lietuvoje įspėjama apie apgaulingą žinutę: neatidarykite „Facebook“ nuorodos (4)

Bendraujantys socialiniu tinklu „Facebook“ pastaruoju metu galėjo sulaukti žinutės, kuri neva...

5 patarimai, kaip supjaustyti svogūną be ašarų (16)

Be svogūnų neapsieina beveik nė vienas rimtesnis patiekalas, jie kaip niekas kitas papildo ir...

Darbdavys sugalvojo būdą tikrinti, kiek laiko darbuotojai praleidžia darbo vietoje (17)

Didžiosios Britanijos bankas „ Barclays “ įrengė įtaisus, per kuriuos stebi, kiek laiko...