Sulaikytas pakaunės savanorių maišto vadas

 (2)
J. Maksvytis išgarsėjo per 1993 metų pakaunės savanorių maištą. J. Maksvytis, tuomet dar etatinis savanoris, be vadovybės leidimo buvo išsivedęs į pakaunės miškus didelį būrį ginkluotų savanorių.

Stovyklą miškuose įsikūrę savanoriai taip reiškė nepasitenkinimą į valdžią per 1992 metų rinkimus atėjusiais ekskomunistine LDDP ir neva stiprėjančia kriminaline "mafija".

Po ilgų derybų savanoriai grįžo į dislokacijos vietas. Nepaisant kelių teisėsaugos ir Seimo narių bandymų, maišto mechanizmas iki galo nebuvo atskleistas.

Krata pas J. Maksvytį atlikta po to, kai išvakarėse Marijampolės rajone Kazlų Rūdoje buvo sulaikyti trys vyrai, automobilyje vežę sprogmenų bei plėšimams naudojamų įrankių. Vyrai buvo smarkiai neblaivūs.

Dėl šio įvykio Marijampolės policija iškėlė baudžiamąją bylą. Policija kol kas negali pasakyti, kiek tiksliai šaudmenų rasta J. Maksvyčio sodyboje.

Marijampolės rajono policijos komisariato pareigūnai BNS sakė, kad J. Maksvytis įtariamas neteisėtu šaudmenų ir šaunamųjų ginklų laikymu. Jis sulaikytas dviem paroms, vėliau teismo bus prašoma jį suimti.

Trys bylos įtariamieji, kurie buvo sulaikyti antradienį Kazlų Rūdoje, laikomi Marijampolės policijos komisariato areštinėje. J. Maksvytis laikomas ne Marijampolės policijos areštinėje. Kaltinimai jiems kaltinimai kol kas nepareikšti.

Policija nenurodo, kurio policijos komisariato areštinėje laikomas J. Maksvytis.

Atlikti kratą jo namuose policija nusprendė, Kazlų Rūdoje sulaikiusi 26 metų Modestą Rudį.

Buvęs savanoris M. Rudis anksčiau gyveno J. Maksvyčio sodyboje Kauno rajone. Po M. Rudžio sulaikymo toliau ieškodami sprogmenų, pareigūnai atliko kratą J. Maksvyčio sodyboje, kur anksčiau gyveno M. Rudis.

M. Rudis, 42 Zenonas Blockis ir 44 metų Alferdas Dovydaitis buvo sulaikyti, kai policija sustabdė automobilį "Audi 100", kuriuo jie važiavo.

Vairuotojas atsisakė išlipti ir pateikti dokumentus, o vėliau išlipęs, į automobilio saloną pro langą įmetė granatą, lyg ir norėdamas atsikratyti įkalčio.

Pasak Marijmapolės policijos pareigūnų, visi trys įtariamieji granatą teigia įsigiję anksčiau ir to su J. Maksvyčiu nesieja.

Pats J. Maksvytis apie jo sodyboje rastas ginklus ir sprogmenis teigia nieko nežinąs.

M. Rudis, Z. Blockis ir A. Dovydaitis sulaikomi buvo neblaivūs ir policijai tiksliai nenurodė, ką ketino daryti su granata ir plėšimams skirtais įrankiais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (98)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (485)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (14)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (169)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas (11)

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".