Sugriežtintos bausmės vairuotojams

 (19)
Lietuvoje įsigaliojo Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimai, kurie padidino baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Už vairavimą esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas girtumo laipsnis - nuo 0,4 iki 1,5 promilės - vairuotojai bus baudžiami nuo 1 iki 1,5 tūkst. litų bauda.

Kai vairuotojui nustatomas vidutinis girtumo laipsnis - nuo 1,5 iki 2,5 promilės - vairuotojas baudžiamas nuo 1,5 iki 2 tūkst. litų bauda su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu nuo pusantrų iki dvejų metų.

Kai vairuotojui nustatomas sunkus girtumo laipsnis - 2,5 promilės ir daugiau - vairuotojas baudžiamas bauda nuo 2 iki 3 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Iki šiol didžiausia bauda už vairavimą neblaiviems buvo 2000 litų.

Už greičio viršijimą 10 km/h nustatyta bauda 20-30 litų. Leistino greičio viršijimas 50 km/h baudžiamas tūkstančio litų bauda.

Pirmą kartą įteisinta bausmė už pavojingą vairavimą. Už tokį nusižengimą gali būti paskirta 400-800 bauda.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (4)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (600)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (385)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (293)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.