Sudie, žiema. Sveikas, pavasari!

 (1)
Liaudies buities muziejuje tūkstančiai žmonių linksminosi ir degino Morę.
Sekmadienio popietę Rumšiškėse, Liaudies buities muziejuje, amžinai gyva ir kasmet atgimstanti Morė žuvo nelygioje kovoje laužo liepsnose, sniegui besigrumiant su saule, pučiant žvarbiam vėjui ir stebint tūkstančiams liudininkų akių.

Kaip ir kiekvienais metais, į pavasario šventę - Užgavėnes Rumšiškėse nuo ryto rinkosi tūkstančiai žmonių, o palikti automobiliai sudarė ilgą kelių kilometrų grandinę. Už norą stebėti ar net patiems dalyvauti žmonės mokėjo po 6 litus ir greitai pateko į raganų, velnių, žaidimų, linksmybių ir skanėstų pasaulį.

Pirmųjų trobų tvorelės buvo "nusėtos" piešiniais, vaizduojančiais įvairiaspalves mores, raganas, kipšus ir kitas mistines būtybes. Minia žmonių kelią trumpino klampodama per įmirkusią žolę bei patižusią žemę - skubėjo sklindančios muzikos ir linksmų dainų link.

Liaudies buities muziejaus pagrindinėje aikštėje reikėjo vos ne irte irtis.

"Blynai, alus ir čeburekai" - viliojo įvairiausios iškabos. Cepelinai "konkuravo" su... didžkukuliais, o "ypatingai skanūs šašlykai" po 8 litus - su šašlykais po 6 ir 7 litus. Būrimo salone eilės nesibaigė: mokėjo centais, obuoliais, riestainiais, sausainiais ir bučiniais.

Kelios "raganos" už 5 centus būrė iš rankos, vienas būrėjas, lankstydamas mergytei pirštus, žadėjo puikią plaukikės ateitį, tačiau perspėjo: "Niekada nesileisk apgaudinėjama parduotuvėje... Na, o kitus dalykus pasakysiu tavo mamai". Dar kitas buriamasis sužinojo svarbią paslaptį: "Tavo gyvenime yra trys keliai - kairė, dešinė ir centras". Beje, buvo smarkuolių, kurie patys "kirkino" čigones ir joms už penkis litus siūlė išburti ateitį...

Ir buvo dar daug daug visko: dainų, šokių, vaikščiojimų kojukais, "muštynių" maišais ir kitokių linksmybių. O atminčiai buvo galima įsiamžinti prie velnių, raganų ir vienos gražuolės raganos "Drakoniuko-2000". Žinoma, ne už dyką. Už 12 (nuotrauka vėliau), 10 (dabar), ar 4 (jei fotoaparatas jūsų) litus...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (2)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (152)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (1)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.

Vyriausybė ketina apsispręsti dėl J. Miliaus atleidimo (6)

Ministrų kabinetas pirmadienį turėtų apsispręsti, ar atleisti teisėsaugos įtarimų sulaukusį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių.

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų skaičių – noras įsiteikti rinkėjams (35)

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.