Kovą su skurdu pralaiminti konservatoriaus Donato Jankausko vadovaujama Socialinės apsaugos ir darbo ministerija lengva ranka atseikėjo 48 tūkst. 500 litų debatų ciklui „Šeima-visuomenė-valstybė”, kuris lapkričio mėnesį vyko Vilniaus viešbutyje „Panorama”.
© "Panevėžio balsas"

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, surengti šį debatų ciklą SADM valdininkai patikėjo viešajai įstaigai „SMART LOOK verslo akademija”, kuri tik spalio 12 d. kreipėsi į Registrų centrą, prašydama išduoti jungtinę pažymą, suteikiančią teisę dalyvauti viešųjų pirkimų konkurse. Jau spalio 13-ąją su ministerija buvo pasirašyta sutartis dėl debatų ciklo.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas irgi buvo gavęs kvietimą dalyvauti „SMART LOOK verslo akademijos” rengtuose debatuose, tačiau į juos nevyko. „Kai radau internetu atsiųstą kvietimą, iš karto kilo įtarimų. Įstaiga susikūrė tik gegužę ir po kelių mėnesių laimėjo konkursą. Stebuklų juk nebūna. Kas galėtų paneigti, jog ši įstaiga buvo sukurta specialiai tam, kad, rengiant įvairius debatus, būtų plaunami pinigai”, – svarstė parlamentaras.

Konkurso sąlygose debatų ciklui „Šeima-visuomenė-valstybė” surengti nurodyta: per pastaruosius 3 metus arba nuo paslaugų teikėjo įregistravimo dienos, jei teikėjas veiklą vykdė mažiau nei 3 metus, turi būti įvykdyti bent 2 projektai, susiję su visuomenės informavimu socialine tema, kurių kiekvieno vertė yra ne mažesnė kaip 30 tūkst. litų. Tik šių metų gegužę įsteigtos „SMART LOOK verslo akademijos” interneto tinklalapyje pateiktoje informacijoje apie jos veiklą panašių renginių nėra. Čia nurodyta, kad maždaug per pusmetį buvo dirbta su trimis bendrovėmis. Joms teiktos veiklos galimybių studijos, įmonės įvedimo į rinką, rinkodaros strategijos kūrimo, verslo strategijos parinkimo ir jos įgyvendinimo, kūrybinio teksto sukūrimo ir kitos su verslu susijusios paslaugos.

Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatintame pranešime spaudai neigia dienraštyje pateiktą informaciją kad viešųjų pirkimų konkurse dėl viešų debatų organizavimo dalyvavusi ir jį laimėjusi firma „SMART LOOK verslo akademija“ neatitiko konkurse keltų reikalavimų.

Esą vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu, pasiūlymą gali pateikti ūkio subjektų grupė, bei tiekėjas sutarčiai vykdyti gali pasitelkti trečiuosius asmenis. Šiuo atveju pirkimui partnerystės sutartį sudarė „SMART LOOK verslo akademija“ ir VšĮ Šeimos santykių institutas, ir jų duomenys apie vykdytus projektus atitiko reikalavimus.

Taip pat SADM teigia, kad Registrų centro pažyma, patvirtinanti jungtinius kompetentingų institucijų tvarkomus duomenis apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją, išduota VšĮ „SMART LOOK verslo akademija“ ne spalio 12 d., o rugpjūčio 12 d., ir dalyvis pasiūlymą pateikė iki 2010 m. rugsėjo 1 d. 10 val., kaip buvo reikalaujama konkurso sąlygose, kartu buvo pateikta ir minėta Registrų centro pažyma.

Brangiausią projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbtame supaprastintame viešajame konkurse šiemet laimėjo viešoji įstaiga Viešosios politikos ir vadybos institutas. Tyrimas „Socialinės integracijos paslaugų socialiai pažeidžiamų ir socialinės rizikos asmenų grupėms situacijos, poreikių ir rezultatyvumo vertinimas, siekiant efektyviai panaudoti 2007–2013 m. ES struktūrinę paramą” atsieis net 528 tūkst. 357 litus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (66)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (186)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (38)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (3)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (22)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (15)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (148)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...

5 mažai aptarinėjami aktoriai, kurių turtai nustebins

Milijonais skaičiuojamas garsiausių Holivudo aktorių turtas nieko nebestebina, tačiau daugelis...

Būkite atsargūs: išmaniuosius telefonus puolė 4 tūkst. pokalbius įrašinėjančių programėlių (19)

Nuo vasario „ Android “ operacine sistema savo išmaniuose telefonuose besinaudojantieji sulaukė...