Studentai protestuoja prieš universitetų uždarymą

 (7)
Protesto akcijoje dalyvavo ir kitų miestų studentai, nes finansiniai nepritekliai kamuoja daugelį Lietuvos aukštųjų mokyklų - mėnesiui dėl skolų uždarytas Lietuvos Žemės ūkio universitetas Kaune, savaitei darbą nutraukė Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitete anksčiau laiko išjungtas šildymas.

Paskaitą "Per 10 nepriklausomybės metų - prie uždarytų universitetų" Klaipėdos autobusų stotyje trečiadienį skaitė Klaipėdos universiteto prorektorius Vaidutis Laurėnas.

Docentas apgailestavo, kad studentas, ruošdamasis paskaitoms, dėl aukštųjų mokyklų skurdo nebegali naudotis naujausia literatūra.

"Ar mes baigiam studijas, ar mes dalyvaujam kažkokiose studijų parodijose? Mes norim būti normalūs specialistai, kad mus pripažintų, o ne būti popierėlio turėtojai, kurie neturėjo galimybės mokytis", per paskaitą piktinosi Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Svajūnas Jakutis.

Paskaitos Klaipėdoje klausėsi keli šimtai studentų iš Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno.

Norėdami atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį, studentai ketina surengti daugiau protesto akcijų.

Ketvirtadienį Kaune, Lietuvos Žemės ūkio universitete, organizuojama teatralizuota akcija "Palaidokim veltui praleistą laiką".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Konservatorius A. Navickas seka A. Pitrėnienės pėdomis: klaidos bado akis (289)

Feisbuke išplitęs švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės lankstinukas su klaida žodyje „ačiū“, panašu, ne vienintelis neraštingumo pavyzdys šios rinkimų kampanijos metu. DELFI pasiekė laiškas su konservatoriaus, ilgamečio redaktoriaus Andriaus Navicko reklamine skrajute.

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius (8)

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (1055)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (58)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.