Stiprinama intelektinės nuosavybės apsauga

Vyriausybė posėdyje antradienį nutarė prašyti prezidento teikti Seimui ratifikuoti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos atlikimų ir fonogramų sutartį.
Kaip rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte, Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizacijos atlikimų ir fonogramų sutartis 1996 metais sudaryta Ženevoje, siekiant modernizuoti atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisių apsaugą, atsižvelgiant į technologijų pažangą informacinėje visuomenėje.

Sutartis padeda efektyviau kovoti su piratine, nelegalia produkcija, todėl, ją ratifikavus, teigiamą poveikį turėtų pajusti kompiuterinių programų kūrėjai ir autoriai, kurių kūriniai viešai skelbiami internete, panaudojami elektroninėje leidyboje, kinematografijos kūrinių ir į fonogramas įrašytų kūrinių autoriai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (20)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (29)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (50)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (882)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.