Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius kviečia pamąstyti apie Kalėdų slėpinį. Kristaus mokinys Jonas šį slėpinį pavadino gyvybės pilnu Dievo Žodžiu, per kurį yra sukurtas pasaulis ir kuris atėjo apdovanoti mus savo dieviškuoju gyvenimu. Šiandien mes pilni džiaugsmo sveikiname ne tik gimusį Betliejaus Kūdikį, bet ir vieni kitus, kurie tą Šviesą priėmėme ir norime ją skleisti aplink save. Niekas negali suteikti didesnio džiaugsmo, kaip suvokimas, jog Dievas mus be galo myli ir yra su mumis.
Kalėdos, eglutė
© Corbis/Scanpix
Labai tragiškai skamba apaštalo Jono žodžiai apie pasaulio tamsą. Nuodėmė yra toji tamsa, tas baisus tornadas, naikinantis visa, kas atsiduria jo kelyje. Į tą tamsą žmogų įtraukia netvarkingi jo norai viską matuoti tik pinigais ir nevaldomais polinkiais.

Pinigų godulio užvaldytas žmogus gali padaryti tamsiausią darbą: pelnytis iš narkotikų, skriausti žmones, sudarinėti valstybei pragaištingus sandorius, per viešuosius ryšius apgaudinėti žmones, įsiūlant jiems abejotinos vertės prekes ar pristatant politikus. Apie mus supančią dvasinę tamsą liudija visiškai nuvertintas žmogus. Jis dažnai laikomas daiktu, kurį galima parduoti arba naudoti savo įgeidžiams tenkinti, nejaučiant atsakomybės už jo laikinąjį ir amžinąjį likimą.

Dori žmonės klausia: ką daryti vis augančio blogio akivaizdoje, kai nyksta šeimos, kai jaunimas skęsta svaigaluose, narkotikuose ir apgaulingoje erotikoje? Ką daryti, kai tiesiog griaunami valstybės pamatai? Ar galima sveiku protu suvokti, kad šešioliktaisiais Nepriklausomybės metais laisvos Lietuvos teismas gali nuteisti žurnalistą už tai, kad jis okupantams tarnavusį žmogų pavadino kolaborantu? Panašiai teisė tik sovietiniai teismai.

Į klausimą, ką daryti didelio blogio akivaizdoje, žmonės suranda nevienareikšmius atsakymus.

Islamo pasaulyje yra manančiųjų, kad blogį galima sunaikinti vykdant teroro aktus. Šios idėjos paveikti savižudžiai nužudo daugybę nekaltų žmonių.

Pas mus žmonės samprotauja, jog demokratija nepajėgi nugalėti blogį ir reikia tvirtos, tvarką įvesti galinčios rankos. Dėl to žavimasi net kruvinais despotais, kuriems Rusijoje statomi paminklai.

Į blogio iššūkį kitaip atsako Kalėdų Kristus. Jis ateina pas mus kaip silpnas Kūdikis, tyliai beldžiasi į mūsų gyvenimo duris ir prašosi įleidžiamas į mūsų namus. Jis nežada greitos pergalės, nes ji būtų netikra, nežada tuojau pat sunaikinti blogio skleidėjus, nes jais galime tapti ir mes patys, bet žada padaryti mus Dievo vaikais ir kviečia stovėti po jo kovos ir pergalės vėliava.

Per Kalėdas reikia sąžiningai atsakyti į vieną klausimą: ar įsileidau Kristų į savo gyvenimą? Ar esu atgimęs iš Dievo Dvasios? Suvalgyti kalėdaitį arba Kalėdų proga, filmuojant televizijos kameroms, padaryti gerą darbą galima ir be tikėjimo į Kristų, – užtenka noro pasireklamuoti. Tik tuomet tikrai galime švęsti Kalėdas, kai Kristui realiai leidžiame tvarkyti mūsų gyvenimą. Antraip mums būtų skirti Jono evangelisto žodžiai: „Pas savuosius atėjo, bet savieji jo nepriėmė“.

Leisti Kristui tvarkyti savo gyvenimą visų pirma reiškia keisti mąstyseną. Neleisti už mums galvoti žiniasklaidos priemonių savininkams, bet stengtis savo mąstymo šaltiniu paversti Dievo Žodį.

Įsileisti Kristų – tai kasdien sakyti „ne“ bet kokiai moralinei degradacijai, kuri per visus plyšius nuo vaikų darželio skverbiasi į nūdienos gyvenimą.

Priimti Kristų – tai sakyti „taip“ gyvybės Evangelijai, skaisčiai jaunystei, tvirtai šeimai, sąžiningam darbui ir atsakingam elgesiui, skatinančiam matyti ne tik savo interesus, bet ir aplinkui esančius žmonės su visais jų reikalais ir vargais.

Kalėdos yra pati reikalingiausia ir brangiausia šventė, nes ji visuomet atgaivina viltį – kad ir kiek žmonės pridarytų blogio, Betliejaus Kūdikis yra galingesnis už visus fariziejus, erodus bei judus ir blogio - gėrio kovoje paskutinį žodį tars ne jie, bet viengimis Dievo Sūnus ir mūsų brolis Jėzus Kristus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (69)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (47)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (50)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (140)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (33)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką (3)

Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba (1)

Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (97)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (9)

Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (10)

Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...