Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
 
232
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Prezidentės patarėjas: paskirdama ministrą D. Grybauskaitė vadovavosi dviem nuostatomis (14)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 08:50
Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Serapinas teigė, kad energetikos ministru paskirdama nepartinį Roką Masiulį, Dalia Grybauskaitė vadovavosi kandidato profesionalumu ir skaidrumu.

Politikai susipyko – lengvatos nebebus (5)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 07:26
Praėjusią savaitę miesto politikams įsivėlus į kovas dėl politinių įtakų ir postų, kiti svarbūs klausimai net nebuvo svarstomi.

D. Grybauskaitė dalyvaus JT Generalinės Asamblėjos debatuose (21)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 07:05
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke dalyvaus 69-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje.

„Darbiečių“ prezidiumas patvirtino viceministrus (13)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 22:33
Kėdainiuose pirmadienį vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje buvo pristatytas partijos prezidiumo patvirtintas kandidatas į energetikos ministro postą Rokas Masiulis.

L. Graužinienė atvirai: buvo ir kitas kandidatas į ministrus (14)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 21:51
Dalia Grybauskaitė, Loreta Graužinienė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat teikė savo prioritetus dėl naujojo energetikos ministro, tačiau dėl jo galutinai apsisprendė Darbo partija (DP), sako Seimo Pirmininkė, partijos vadovė Loreta Graužinienė.