Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministrei gresia interpeliacija (12)

Po tragedijos Vilijampolėje, kai žuvo vienuolikmetis, opozicinė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija žada kelti klausimą dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovės „darbietės“ Algimantos Pabedinskienės tinkamumo toliau eiti pareigas, rašo „Lietuvos žinios“.

A. Butkevičius: dėl ginklo naudojimo turi spręsti specialistai (9)

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad pareigūnų tarnybinio ginklo naudojimo tvarkos tobulinimas turi būti patikėtas šios srities ekspertams.

L. Kasčiūnas: Ukrainą ištiko didžiausia tragedija (95)

Kijeve vėl liejosi kraujas. Šįkart – prie Ukrainos Rados. Protestai kilo parlamentui balsuojant dėl Konstitucijos pataisų, atversiančių kelią Rytų Ukrainos regionų autonomijai. Ukrainos regionų autonomija – vienas iš pasirašyto Minsko susitarimo punktų. Tačiau politikos ekspertai įsitikinę, kad šis punktas, net jį oficialiai priėmus, taip ir liks popieriuje.

A. Guoga į premjero postą nenori, bet galėtų? (94)

Europarlamentaras liberalas Antanas Guoga, kaip galimas premjeras populiarumu pralenkęs Liberalų sąjūdžio (LS) pirmininką Eligijų Masiulį, tvirtina neketinantis iš pastarojo atimti pirmininko kėdės ar burti naujos politinės jėgos. Savo ruožtu politikos apžvalgininkai siūlo pernelyg tokiais pažadais netikėti.

Orai: paskutinė vasariška 33 laipsnių kaitra (24)

Rugsėjo pirmąją pajusime paskutinį vasaros atodūsį, kadangi temperatūra pakils iki 30 laipsnių. Pietiniuose šalies rajonuose termometrai fiksuos ir 33 laipsnius karščio.