Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Klaipėdos šventinė eglė – lyg dryžuotas megztinis (2)

Atlaikiusi išbandymą stichiniu vėju pagrindinė Klaipėdos šventinė eglė jau puošiama išskirtiniu rūbu. Nors ir miesto valdžia, ir eglės statytojai iki paskutinės akimirkos neatskleidė, kaip ji atrodys, jau dabar aiškėja, kad žaliaskarė bus panaši į tradicinį kalėdinį megztinį.

Skandalas dėl VST įsibėgėja: premjeras kreipiasi į VSD, ministras kviečiamas į Seimą pildoma (137)

Po reorganizacijos Viešojo saugumo tarnyba (VST) pasikeis iš esmės, nelojalių valstybei darbuotojų neturėtų likti, o įtarimus dėl galimai iššvaistytų lėšų aiškinsis teisėsauga, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Girtas už vairo sulaikytas Marijampolės kalėjimo direktorius: noriu tik atsiprašyti (11)

Neblaivus už vairo sulaikytas Marijampolės pataisos namų direktorius sako svarstantis apie savo atsistatydinimą.

Seimas iš naujo svarstys tarnautojų algas (14)

Parlamentarai nutarė, kad reikia iš naujo svarstyti politikų, teisėjų, tarnautojų, pareigūnų pareiginės algos bazinį dydį.

S. Skvernelis vos nepradėjo naujo gyvenimo etapo (20)

Atsistatydinimo pareiškimą pirmadienį atsiėmęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neneigia dalyvavimo Seimo rinkimuose galimybės, tačiau tikina vėliau spręsiąs, ar į rinkimus verčiau eiti su kuria nors iš partijų, ar kaip nepriklausomam kandidatui.