Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Prabilo socdemų meras, dėl kurio A. Tapinas neapsilankė Kauno rajone (1)

Susitikimus su miestų ir rajonų bendruomenėmis rengiantis žurnalistas Andrius Tapinas trečiadienį paskelbė, kad Kauno rajonas atsisakė jam suteikti salę susitikimui su gyventojais. Ketvirtadienį jis sulaukė rajono mero atsakymo: lygiai tokio, kokio tikėjosi.

Dronų ateitis iš karininko perspektyvos

Paklaustas, kokia bepiločių karo priemonių ateitis, Kariuomenės karininkas, Karo Akademijos dėstytojas Jurgis Norvaiša „Žinių radijo“ eteryje sakė, jog šie prietaisai – itin perspektyvūs karo žvalgyboje.

Prie Alytaus ligoninės durų – staigi moters mirtis (9)

Prie Alytaus apskrities ligoninės durų ketvirtadienį po pietų mirė tą pačią dieną iš šios gydymo įstaigos išleista moteris.

Skandalistė, įsiutinusi Putiną, papasakojo apie siaubingiausius metus (58)

Skandalus keliančios pankrokerės, bet kokia kaina dėmesio reikalaujančios feministės, kovotojos už laisvę, tapusios Rusijos prezidento Vladimiro Putino kankinėmis – tai tik keli epitetai, žarstomi „Pussy Riot“ grupės narėms.

Seimas apsisprendė dėl Trišalės tarybos sudarymo tvarkos

Seimas, ketvirtadienį svarstęs naują Darbo kodekso projektą, apsisprendė dėl Trišalės tarybos formavimo tvarkos.