Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

L. Graužinienė susitinka išsiaiškinti santykių V. Mazuroniu (23)

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė ir Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis penktadienį Vilniuje susitinka aptarti tolesnį darbą.

Prezidentūroje gautas įtartinas siuntinys (53)

Prezidentūra penktadienį gavo siuntinį su įtartinais milteliais, patvirtino Spaudos tarnyba.

Apžvalgos rato nori ir Klaipėda (21)

Jau šią vasarą Klaipėdoje, šalia Danės upės, gali pradėtis suktis apžvalgos ratas, iš kurio bus galima grožėtis panoraminiais uostamiesčio vaizdais.

„Sodros“ sistema: sumoki daugiau – gauni mažiau (30)

Visi dirbantys gyventojai, kurie privalo dalyvauti „Sodroje“, pralaimi dėl šio dalyvavimo, „Žinių radijui“ sakė ekonomistė Kaetana Leontjeva-Numavičienė.

Politologas V. Dumbliauskas pradėjo dirbti L. Graužinienės komandoje (70)

Penktadienį Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės komandoje dirbti pradėjo politologas, humanitarinių mokslų daktaras, docentas Vytautas Dumbliauskas.