Stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

 (232)
Lietuvos kariuomenė, šauktiniai, armija
© DELFI

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Karo prievolės administravimo tarnyba ir toliau administruos visus šaukiamojo amžiaus jaunuolius, tačiau nevykdys jų medicininės apžiūros ir šaukimo. Ji taip pat vykdys pritraukimo į profesinę karo tarnybą funkciją, informuoja Krašto apsaugos ministerija.

„Seimas, patvirtindamas Krašto apsaugos sistemos ribinius skaičius, priėmė politinį sprendimą pereiti prie profesiniu ir savanoriškumo pagrindu formuojamos kariuomenės. Šiais metais buvo pašauktas beveik visas suplanuotas jaunuolių skaičius, labai sėkmingai vyksta priėmimas į profesinę karo tarnybą, todėl buvo nuspręsta tolimesnio šaukimo nebevykdyti,“ – sakė ministras J. Olekas.

„Konstitucinė pareiga ginti Tėvynę išlieka ir kviečiame visus jaunuolius ją vykdyti užsirašant į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir ateinant tarnauti į profesinę kariuomenę,“ – sako J. Olekas.

Įsakymas dėl šaukimo sustabdymo įsigalioja nuo rugsėjo 15 d.

Ministro įsakymu taip pat nustatoma, kad dabar privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai tarnaus iki 2009 m. liepos 1 d., o vėliau bus paleisti.

www.DELFI.lt
 
232
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

A. Maldeikienė: pensininkai tikrai nėra patys neturtingiausi (46)

2014 spalio mėn. 1 d. 10:55
Vilniuje trečiadienį mitinguoja didesnių pensijų reikalaujantys pensininkai.

Maistui per mėnesį lieka keliolika litų (2)

2014 spalio mėn. 1 d. 10:38
Maistui per mėnesį lieka keliolika litų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Lietuvos Maltos Ordino pagalbos tarnybos vadovas Eitvydas Bingelis „Žinių radijui“ pasakojo, kad oriai pasenti Lietuvoje galima, tačiau tam tikrais atvejais gali tekti kreiptis ir į Tarnybą, kurios savanoriai – nuo jaunuolio iki senjorų.

Skelbiama savivaldos rinkimų politinės kampanijos pradžia (2)

2014 spalio mėn. 1 d. 08:43
Trečiadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia kitų metų kovo 1-ąją vyksiančių savivaldos rinkimų politinės kampanijos pradžią.

Seimo pirmininkė norėtų seniūnus rinkti tiesiogiai (29)

2014 spalio mėn. 1 d. 08:37
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė palaiko konservatorių iniciatyvą keisti Konstituciją ir įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus.

Kauno liberalai į mero rinkimus siunčia R. Mikaitį (13)

2014 spalio mėn. 1 d. 08:05
Kovo 1 d. pirmą kartą šalies istorijoje vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose Kauno miesto liberalams turėtų atstovauti buvęs miesto meras, skyriaus pirmininkas Rimantas Mikaitis. Jo kandidatūrą visuotiniam skyriaus susirinkimui pateikė Kauno miesto skyriaus taryba.