Policijos pareigūnų reikalavimams sustabdyti automobilį nepaklusęs verslininkas Ernestas Butrimas teigia, kad savo visureigio nestabdė, kol neįsitikino, jog jį persekioja ne nusikaltėliai, o policininkai. „Čia gal suveikė kitos valstybės papročiai – sustoti tik tuomet, kai įsitikini, kad tave tikrai stabdo policija“, – pirmadienį teisme pareiškė E. Butrimas, prašęs neuždrausti vairuoti transporto priemonę.
Ernestas Butrimas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme E. Butrimui teko aiškintis dėl dar kovo 28-osios naktį įvykusio incidento, kai jo visureigį „BMW X5“ nuo sostinės Senamiesčio iki Nemenčinės plento persekiojo policijos pareigūnai.

Teisme paaiškėjo, kad visureigio gaudynėse dalyvavo net penki pareigūnų ekipažai – kai tik E. Butrimas sustabdė automobilį, net penki policijos automobiliai iš priekio ir galo verslininkui užtvėrė kelią.

Policijos pareigūnas: visureigis važiavo 130 km/val. greičiu

Tąnakt E. Butrimo visureigį pareigūnai stabdė Bokšto gatvėje, tačiau šis nė neketino sustoti ir dideliu greičiu nurūko Antakalnio link. Pirmadienį į teismą iškviestas vienas Patrulių rinktinės pareigūnas pasakojo, kad nuo kolegų pasprukusį „BMW X5” pastebėjo Tverečiaus gatvės sankryžoje.

„Iš karto įjungėme šviesos ir garso signalus, tačiau automobilis nestojo, – pasakojo policininkas. – Nemenčinės plente per mikrofoną raginome vairuotoją sustoti, tada kiek laiko dar pavažiavęs jis netikėtai apsisuko ir Pasakų gatvėje sustojo“.

Administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėjančio teisėjo Pavelo Borkovskio paklaustas, kokiu greičiu galėjo važiuoti E. Butrimo vairuojamas automobilis, policijos pareigūnas nė neabejodamas sakė: „Labai dideliu – tiksliai nepasakysiu, bet gal 130 km/val. greičiu. Na, 100 km/val. tai tikrai“.

„Įjungti švyturėliai aiškiai matėsi, todėl vairuotojas negalėjo jų nematyti“, – tikino pareigūnas, iš karto po įvykio savo tarnybiniame pareiškime nurodęs, jog nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas, jo judesiai buvo nekoordinuoti.

E. Butrimui surašytame protokole teigiama, kad jis ne tik nepakluso teisėtiems policijos reikalavimams sustabdyti automobilį, bet ir nepasitikrino neblaivumo, todėl galimai vairavo neblaivus, bei nepateikė vairuotojo pažymėjimo.

E. Butrimas: nesupratau įvykių eigos

Verslininkas su jam iškelta byla nesutinka ir teisme teisinosi, kad negalėjo važiuoti dideliu greičiu.

„Jeigu policija sako, kad mane vydamiesi važiavo 100 km/val. greičiu, tuomet mano automobilis galėjo važiuoti 70-80 km/val. greičiu“, – teisme aiškino E. Butrimas.

Jis sakė, kad persekiojamas sustojo ne iš karto, nes esą nesuprato, kad tą naktį būtent jo visureigį stabdo pareigūnai. „Aš neatsisakiau sustoti, tik nesupratau įvykių eigos, - teisme aiškino verslininkas. – Tik Saulėtekio gatvėje pamačiau policijos automobilį ir išgirdau per garsiakalbį, kad čia būtent mane stabdo. Tuomet aš apsisukau ir sustojau – naktį nesimatė, ar švyturėlius buvo įjungę policijos pareigūnai. Čia gal suveikė kitos valstybės papročiai – sustoti tik tuomet, kai įsitikini, kad tave tikrai stabdo policija“.

E. Butrimas tikino neturėjęs jokių blogų ketinimų.

Tokiai verslininko pozicijai antrino ir jam atstovaujantis advokato padėjėjas Augustinas Vaičiūnas, teismo prašantis nutraukti E. Butrimui iškeltą administracinio teisės pažeidimo bylą.

Pasak gynėjo, policijos pareigūnai neatliko vairuotojo būklės patikrinimo, o alkotesterį į įvykio vietą atvežė tik po poros valandų.

„Negalima atsisakyti tikrintis blaivumo, kai jis nėra tikrinamas“, – tvirtino A. Vaičiūnas.

Vis dėlto, jeigu teismas neturėtų pagrindo nutraukti bylą, advokato padėjėjo teigimu, E. Butrimui turėtų būti pritaikoma išskirtinė teismo malonė – skiriama švelnesnė nei numatyta sankcija įstatyme. Pasak teisininko, E. Butrimą tenkintų piniginė bauda, neatimant teisės vairuoti, nes „nebuvo sukelta pavojaus visuomenei, nebuvo padaryta žala“.

Be to, verslininko gynėjo teigimu, E. Butrimui reikalingas vairuotojo pažymėjimas ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbinėje veikloje – esą reikia mažą vaiką vežioti pas medikus bei įvairiais reikalais važinėti pas verslo partnerius.

„Vairuotojo pažymėjimo atėmimas būtų per griežta nuobauda“, - pabrėžė A. Vaičiūnas.

Teismų praktika E. Butrimui nėra palanki

Kokią bus skirta nuobauda E. Butrimui, Vilniaus miesto trečiasis apylinkės teismas žada paskelbti trečiadienį. Tuo tarpu administracinių teisės pažeidimų bylose teismų praktiką formuojantis Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ne kartą yra pabrėžęs, kad teismo skiriama nuobauda turėtų nubausti teisės pažeidėją, sukelti jam atitinkamas neigiamas pasekmes.

„Administracine nuobauda siekiama ir nubaudimo, ir prevencinių tikslų. Tokiu būdu įstatymas aukščiau iškelia visuomenės interesą, taikant prevencines priemones ir pažeidėjo nubaudimą, užtikrinti nepriekaištingą teisės aktų laikymąsi, eismo ir visuomenės saugumą, o ne asmens, įvykdžiusio teisės pažeidimą, asmeninį ar jo šeimos interesą išvengti neigiamų pasekmių, nepatogumų, susijusių su įvykdytu pažeidimu“, - rašoma ne vienoje LVAT nutartyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (41)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (176)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1392)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (5)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...