Sprogus automobiliui, žuvo du nusikaltėliai

 (1)
Šiauliuose ketvirtadienio vakarą sprogus lengvajam automobiliui "Honda Prelude", žuvo du miesto nusikalstamos grupuotės nariai.
Šiaulių apygardos prokuratūros duomenimis, žuvusieji per sprogimą - Imantas Juozapaitis ir Einaras Garipovas - vertėsi narkotikų prekyba, turto prievartavimu, pastaruoju metu aktyviai pirko ginklus. Abiem vyrams buvo pritaikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Sprogusiame automobilyje buvo rastas nupjautavamzdis šautuvas ir pistoletas "Makarov" ir keli šaudmenys.

Tiriamos dvi versijos - vyrai susisprogdino patys, veždami sprogmenis, arba įtaisą padėjo nenustatyti asmenys.

Šiaulių Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos (ONTT) komisaras Stanislovas Rožnys sakė, kad pagrindinė versija yra ta, kad automobilis sprogo,nusikaltėliams vežant sprogmenis. Spaudos konferencijoje penktadienį policijos ir prokuratūros pareigūnai informavo, kad I.Juozapaitis ir E.Garipovas priklausė pernai gruodį susibūrusiai nusikalstamai grupuotei, kuri vidinių dėl nesutarimų atskilo iš kitos grupuotės.

Prie atskilusių grupuotės narių prisidėjo I.Juozapaitis ir iš įkalinimo vietos grįžęs E.Garipovas.

Įtariama, kad žuvusieji ir grupuotė, kuriai jie priklausė, yra susijusi su kovo 24 dieną įvykusiu šaudymu prie "Vikondos" prekybos centro. Per jį nesunkiai buvo sužeistas vienas žmogus. Šiuo nusikaltimu pareigūnai įtarė žuvusįjį E.Garipovą.

Važiuojantis automobilis sprogo 20 val. 20 min. Dainų gatvėje, prie 60-to namo, praėjus 15 min., kai vyrai išvažiavo iš I.Juozapaičio namų.

Automobilį vairavęs 26 metų jo savininkas I. Juozapaitis per sprogimą žuvo vietoje. Kartu su juo važiavęs 29 metų E.Garipovas buvo nuvežtas į Šiaulių miesto ligoninės chirurginės reanimacijos skyrių, kur po valandos mirė.

I.Juozapaičiui sprogimo banga nutraukė galvą, jis patyrė ir kitų sužalojimų. E.Garipovui buvo sumušta krūtinės ląsta, trūko plaučiai, ištiko šokas.

Gyventojai per sprogimą nenukentėjo. Nuo per sprogimą įsiplieskusio gaisro sprogo šautuvo šoviniai ir išmušė buto ketvirtame aukšte langą.

Įvykį tiriančios Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai pranešė, kad po sprogimo Šiauliuose buvo atliekamos kratos ir tikrinami asmenys, kuriems taikomas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Per kratas rasta ginklų.

Įvykį tiria Šiaulių apygardos prokuratūra. Dėl tyčinio dviejų asmenų nužudymo itin žiauriai ir pavojingu daugelio žmonių gyvybei būdu iškelta baudžiamoji byla.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (31)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (17)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (4)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (16)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (8)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.