Sovietų užverbuoti rezistentai netenka pensijos

 (2)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą ministrų kabinetas svarstys posėdyje trečiadienį, pranešė ministerijos spaudos skyrius.

1925 ir 1926 metais gimusiems Antanui Končiui ir Stasiui Žemaičiui valstybinės pensijos buvo skirtos praėjusių metų kovo mėnesį.

Po metų, paaiškėjus apie jų bendradarbiavimą su sovietų saugumu, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės įsakymu jie pripažinti netekusiais ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvio - kario savanorio statuso.

Centre BNS korespondentui sakė, kad A. Končis ir S. Žemaitis dalyvavo pasipriešinime, tačiau vėliau sutiko bendradarbiauti su saugumu. Faktai apie jų ryšius su represinėmis struktūromis paaiškėjo iš archyvų dokumentų, o ne dėl šių metų pradžioje įsigaliojusio liustracijos įstatymo.

Numatoma, kad posėdyje Vyriausybė įgalios Gyventojų genocido ir rezistencijos centrą kreiptis į teismą, siekiant išieškoti į valstybės biudžetą nepagrįstai išmokėtas pirmojo laipsnio valstybinių pensijų sumas.

Pensijos dydis yra 552 litai.

Dabar pirmojo laipsnio valstybinės pensijos mokamos daugiau nei 1100 asmenų, iš kurių apie 850 - rezistentai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.