Sostinės valdžia pridirbo milžiniškų skolų

 (16)
Premjeras A.Kubilius sunkiai patikėjo sostinės skolų - 97 mln. litų - mastais. Auditorius Juozas Kabašinskas, komentuodamas šią įsiskolinimo istoriją, teigė, kad bet kokią privačią įmonę už panašius dalykus jau seniai prislėgtų sankcijos, o jos vadovui grėstų net kalėjimas.
Finansų ministras Vytautas Dudėnas pareikalavo, kad sostinės meras Rolandas Paksas nedelsdamas nutrauktų vis didėjantį savivaldybės įsiskolinimą jos finansuojamoms švietimo įstaigoms. Per trejus metus Vilniaus savivaldybė švietimo įstaigoms nepervedė maždaug 97 mln. litų, skirtų fizinių asmenų pajamų mokesčiui sumokėti.

Šią skolą praėjusią savaitę susitikęs su šalies merais premjeras Andrius Kubilius nurodė kaip vieną pagrindinių Lietuvos savivaldybių skurdo priežasčių.

Ministro pirmininko atstovas spaudai Audrius Bačiulis prisipažino, kad A.Kubilius buvo sukrėstas dėl R.Pakso vadovaujamos savivaldybės skolos masto ir pradžioje vargiai patikėjo.

Ministro pirmininko atstovas informavo, kad pats A.Kubilius kol kas nepriėmė jokių sprendimų dėl Vilniaus savivaldybės skolos ir pavedė reikalą ištirti finansų ministrui.

Finansų ministras V.Dudėnas vakar kone visą dieną už uždarų durų bendravo su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovu Artūru Bakšinsku. Sunku patikėti, kad visus trejus metus, kai visų laikoma pavyzdine Vilniaus savivaldybė klimpo į skolą, VMI apie tai nieko nežinojo.

Vilniaus miesto švietimo skyrių, kuriam savivaldybė privalo pervesti švietimo įstaigoms finansuoti skirtus pinigus, VMI tikrino dar pernai. Toks patikrinimas atliekamas ir šiomis dienomis. Kol kas nepavyko išsiaiškinti, ar tiesa apie nuolatines mokesčių nepriemokas VMI liko nepastebėta, ar buvo sąmoningai slepiama.

"Stebina, kad šį kartą, kaip ir tuomet, kai paaiškėjo, jog iš biudžeto buvo vagiamas PVM mokestis, mokesčių inspekcija nieko nematė ir nedarė", - sakė auditorius J.Kabašinskas. Anot jo, VMI, išsiaiškinusi, kad nuolat nesumokamos reikiamos sumos, turėjo nedelsdama imtis priemonių kaltininkams nustatyti ir išreikalauti mokesčius.

Žinomas auditorius nenorėjo sutikti su mokesčių inspektorių pasiteisinimais, esą fizinių asmenų pajamų mokestis, kurio nesumokėdamos įsiskolino sostinės švietimo įstaigos, yra niekur nedeklaruojamas. "Kiekvienoje buhalterijoje vedama šio mokesčio apyskaita, todėl įmonę ar instituciją tikrinanti mokesčių inspekcija visuomet gali įsitikinti, ar mokesčiai buvo sumokėti", - tvirtino jis.

J.Kabašinskas užsiminė įtariąs, kad apie augančią sostinės skolą nutylėti buvo susitarta gan aukštame lygyje. "Tai iš dalies paaiškina, kodėl Vilniaus savivaldybėje iki šiol neatliktas R.Pakso žadėtas biudžeto finansinis auditas", - spėjo žinomas finansininkas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VSD įkūrė pasitikėjimo liniją ir rodys visuomenei, kad vyksta verbavimas (7)

Žvalgų dieną ketvirtadienį minintis Valstybės saugumo departamentas (VSD) pranešė atidarantis pasitikėjimo telefono liniją ir pradedantis visuomenės švietimo kampaniją.

Premjeras: J. Milius tik tęsdavo Vyriausybės pradėtus darbus (3)

Naujų rinkų atvėrimas neįmanomas be aukščiausių valstybės pareigūnų įsikišimo, sako Premjeras Algirdas Butkevičius, todėl atleisto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus žodžiai, dėl „ Premjero šildymosi svetimais nuopelnais" neturi pagrindo.

A. Butkevičius: netrukdysime „valstiečiams“ sudaryti valdančiąją koaliciją (60)

Socialdemokratai netrukdys Seimo rinkimus laimėjusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjungai sudaryti valdančiąją koaliciją, sako Socialdemokratų partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius.

L. Linkevičius Varšuvoje pabrėžė vienybės svarbą (8)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 26 dieną Varšuvos saugumo forume aptarė regiono saugumo iššūkius ir NATO atsaką.

Pataria „valstiečiams“, kaip stabdyti emigraciją: svarbiausia – investuotojai (32)

Valstiečiai ir žalieji kol kas dar buria valdančiąją daugumą, būsimus partnerius bandydami įtikinti savo siekiais įvesti didesnį valstybės reguliavimą ekonomikoje, kurti valstybinį banką, valstybinių vaistinių tinklą, valstybines alkoholio parduotuves, ar keisti darbo kodeksą labiau apsaugant darbuotojus. Kokios gali būti valstiečių ir žaliųjų siūlomų sprendimų pasekmės? Apie visa tai, pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su Investuotojų forumo valdybos pirmininku Rolandu Valiūnu ir dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktoriumi Rolandu Barysu.