„Sodros" direktoriaus kėdę paliekantis Mindaugas Mikaila atsisveikinimo vakarėlį pavaldiniams surengė Birštone. Jo teigimu, švęsta už savus, o ne už mokesčių mokėtojų pinigus.
Mindaugas Mikaila
© "Lietuvos žinios"

Kolegų atsisveikinimas su šešerius metus "Sodrai" vadovavusiu M.Mikaila vyko ketvirtadienio vakarą po fondo atstovų metinio susitikimo. Jame dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, "Sodros" teritorinių skyrių Lietuvoje vadovai, fondo direktoriaus pavaduotojai ir skyrių vedėjai. Praėjusią savaitę prašymą atleisti iš darbo parašęs M.Mikaila postą "Sodroje" apleis ateinantį pirmadienį.

Gaivinosi kopūstų sriuba

Vakar prieš pietus, kai LŽ telefonu susisiekė su M.Mikaila, šis dar buvo Birštone. "Sėdžiu kavinėje ir valgau kopūstų sriubą, visi kiti jau išvažiavo namo", - sakė jis.

M.Mikaila neneigė, kad vakarėlis Birštone buvo, tačiau tikino, kad jo pavaldiniai ir ministras D.Jankauskas į kurortą atvyko ne atsisveikinti su juo, o dalyvauti metiniame "Sodros" vadovų pasitarime.

"Kai priimtas toks "Sodros" biudžetas, reikia mąstyti, kaip jį įgyvendinti. Dūzgėme juodai. O vakare tikrai buvo vakarėlis. Kaip ir priklauso, prieš Kalėdas pakėlėme po taurę vyno", - tvirtino jis. Paklaustas, už kieno lėšas po pasitarimo buvo surengta šventė, M.Mikaila teigė, kad vaišės ir gėrimai kiekvienam dalyviui atsiėjo po 40 litų. "Patikėkite, mes nesame iki galo idiotai, suprantame, kokia dabar situacija, ir kad už valdiškus pinigus švęsti nevalia. "Susimetėme" pinigų kaip paprastam gimtadieniui. Ką iš kolegų gavau dovanų? Puokštę gėlių ir buvau išbučiuotas", - pasakojo pašnekovas.

Nežino, kur nakvojo

M.Mikailos teigimu, mokesčių mokėtojams šis susirinkimas nekainavo nė cento - Birštono savivaldybės administracija leido pasinaudoti sale, kurioje vyksta kurorto tarybos posėdžiai. Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Revuckas LŽ patvirtino, kad už salės nuomą pinigų neprašyta. Esą vien tai, kad renginyje dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras D.Jankauskas, kurortui - didelė garbė, kurios už jokius pinigus nenupirksi. V.Revucko tvirtinimu, "Sodros" vadovai patalpa naudojosi visą ketvirtadienį ir penktadienį nuo 9 iki 11 valandos ryto.

"Joks vakarėlis ten nevyko, tik rimtas pasitarimas. Klausiau savivaldybės administracijos sargo. Jis tikino ketvirtadienį viską užrakinęs po 5 valandos vakaro. Kur svečiai nakvojo, aš nežinau", - teigė administracijos direktorius.

Priglaudė mokymo centras

"Sodros" Komunikacijos skyriaus vedėjas Algirdas Meškauskas LŽ sakė, kad fondo vadovai, dalyvavę minėtame pasitarime, buvo apgyvendinti "Sodros" mokymo centro Birštono filiale. Čia yra ne tik konferencijų salė, bet ir viešbutis bei kavinė-baras. A.Meškauskas tikino dalyvavęs ketvirtadienį vykusiame pasitarime, tačiau vėliau surengtoje šventėje neapsilankė, nes iškart po susitikimo grįžo į Vilnių. "Todėl šiandien esu žvalus", - juokavo jis.

"Kiek viskas atsiėjo, jeigu apskritai buvo išleista pinigų, galėsiu pasakyti tik pirmadienį", - tikino A.Meškauskas.

LŽ kalbinti mokymo centro filialo darbuotojai mėgino neigti, kad atsisveikinimo su ilgamečiu "Sodros" vadovu vakarėlis vyko jų patalpose. "Nieko nenoriu pasakoti, nieko nežinau, nes vakar nedirbau. Dalį renginio dalyvių apgyvendinome, o kiti, matyt, nakvojo kituose viešbučiuose", - svarstė viena darbuotoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (261)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (4)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (1)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (122)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (26)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (324)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (4)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (37)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...