"Sodros" taryba apsisprendė dėl fondo vadovo

 (13)
Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros") taryba balsų dauguma (9 iš 12) nutarė rekomenduoti Vyriausybei "Sodros" direktoriumi skirti šiuo metu banke dirbantį Aidą Pikiotą.
Jo kandidatūrą pasiūlė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Irena Degutienė, kurios padėjėja anksčiau dirbo pretendento žmona.

Filologė Aistė Pikiotienė šiuo metu dirba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretoriaus pavaduotoja.

Naują "Sodros" vadovą trečiadienį numato paskirti Vyriausybė, įvertinusi fondo tarybos rekomendaciją.

A. Pikiotas dirba Lietuvos žemės ūkio banko Turto vertinimo ir valdymo skyriaus viršininko pavaduotoju. Vilniaus universitete studijavęs ekonomiką, A. Pikiotas yra dirbęs ir Taupomajame banke.

I. Degutienė tarybos posėdyje sakė, kad kandidatūrą į "Sodros" direktoriaus vietą ji aptarė su Taupomojo ir Žemės ūkio banko valdytojais.

BNS kalbinti rinkos ekspertai apie kokią nors pretendento veiklą socialinės apsaugos srityje nėra girdėję.

Pats A. Pikiotas savo pasirinkimą aiškina asmeninėmis charakterio savybėmis. "Matyt, pasitikiu savimi", žurnalistams sakė kandidatas.

Anksčiau akcentavusi, kad būsimas "Sodros" vadovas privalo būti patyręs administartorius, dabar I. Degutienė pabrėžė pretendento jauną amžių. Pasak jos, "jauni žmonės neturi blogos praeities, bet turi puikią ateitį".

Pats potencialus "Sodros" vadovas žurnalistams nekalbėjo apie esmines fondo ar socialines problemas, akcentavo iš esmės administracinius klausimus.

Artimiausiu metu jis ketina peržiūrėti "Sodros" įmokų surinkimą ir administravimą bei užtikrinti įmokų surinkimo kontrolę. Jo nuomone, reikia mažinti fondo administracijos išlaidas bei persvarstyti jo vykdomas statybas bei didelius pirkimus.

Valstybiniame banke su probleminėmis paskolomis dirbęs kandidatas ketina pakoreguoti ir "Sodros" paskolų portfelį.

"Sieksiu užtikrinti fondo valdymo efektyvumą, o už skolas perimtą turtą perduoti kitoms institucijoms", tarybos posėdyje kalbėjo A. Pikiotas.

Dabar, anot jo, "Sodros" už skolas perimtas turtas siekia apie 60 mln. litų. Kandidato nuomone, "Sodrai" bendardarbiaujant su Žemės ūkio banku (iš jo fondas yra paėmęs apie 90 mln. litų trumpalaikių paskolų) pavyks išspręsti "Sodrai" nereikalingo turto problemą.

Pretendentas susikaupusias "Sodros" problemas pasiryžęs spręsti net ignoruodamas įstatymus. Paklaustas, ką darys, kai "Sodrai" pritrūks lėšų išmokėti pensijoms, nors šalies įstatymai draudžia fondui skolintis, A. Pikiotas pareiškė "dėsiu parašą".

Jam iš esmės pritarė ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė, kuri pasakė, kad "kartais paisydami įstatymo nematome, kas vyksta valstybėje".

Vienas įtakingiausių "Sodros" tarybos narių - Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas kandidatą vertina skeptiškai. "Jis neturi nei valdymo, nei socialinės sferos administravimo patirties", sakė A. Sysas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (1)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (122)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (33)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

R. Karbauskis socdemams ir konservatoriams davė laiko iki penktadienio (119)

Valdančiąją koaliciją formuojanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) tikisi iki penktadienio išgirsti konservatorių ir socialdemokratų atsakymus, ar jie pasirengę derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

Ką turite žinoti apie B. Ropę (605)

Menkai kam težinomame Degutėlių kaime gimęs, 9 vaikų šeimoje augęs, vos po 8 klasių vidurinę palikęs ir į technikumą mokytis išėjęs jaunuolis, matyt, tikrai nesvarstė, kad vieną dieną galėtų užimti vieną garbingiausių – Lietuvos premjero postą.