Socialliberalai surinko parašų gynybos lėšoms mažinti

 (1)
Socialliberalai siūlo pakeisti 2000 metų valstybės ir savivaldybių biudžeto įstatymą ir 148 mln. litų iš numatytųjų krašto apsaugai skirti švietimui bei aukštajam mokslui.

NS iniciatyvinė grupė VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui įteikė 87123 gyventojų parašus, kurie sugrupuoti į 54 bylas.

Konstitucija numato, kad įstatymo leidybos iniciatyvą, be prezidento, Vyriausybės ir Seimo narių, turi 50 tūkstančių piliečių.

Socialliberalai, parašus pradėję rinkti sausio 24 dieną, juos VRK turėjo įteikti per du mėnesius.

Z. Vaigauskas žurnalistams sakė, kad parašus patikrinti tikimasi per savaitę. Kadangi parašų yra pakankamai daug ir savaitgalį vyks savivaldybių tarybų rinkimai, VRK ketina atrankos būdu pagal gyventojų registrą patikrinti tik kelias bylas.

"Jeigu bus pakankamai didelis atitikimas, mes paskaičiuosime tam tikras ribas ir iš karto matysime, kokio skaičiaus galėsime tikėtis, atlikus detalų patikrinimą", sakė Z. Vaigauskas.

Jeigu VRK nustatys, kad parašų pakanka, jie bus pateikti Seimui, ir NS inicijuotas įstatymas turės būti įtrauktas į parlamento pavasario sesijos darbotvarkę.

NS pirmininkas Artūras Paulauskas spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė, kad parašų rinkimo akciją buvo populiari visuose šalies rajonuose.

NS atstovų tvirtinimu, biudžeto straipsnis, nustatantis bendrą lėšų kiekį, skiriamą krašto apsaugai, liktų galioti.

"Biudžeto paržiūrėjimas nė kiek nepakenktų jos (Krašto apsaugos ministerijos) gynybiniam pajėgumui, nes tie straipsniai, kurie nukreipti į ginklų įsigijimą, kovinio mokymo parengimą, nėra peržiūrimi", pažymėjo A. Paulauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (1)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (5)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (613)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (391)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (294)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.