Socialliberalai - prieš kariuomenės didinimą

 (20)
Valstybės gynimo taryba pirmadienį nutarė padidinti krašto apsaugos karių skaičių ir steigti priešlėktuvinės gynybos batalioną Šiauliuose.

Naujoji sąjunga (socialliberalai) į šį sprendimą netruko sureaguoti ir išplatino pareiškimą: "Kariuomenės didinimo planai liudija, jog krašto apsaugos sistema turi pakankamai lėšų planuoti savo plėtrą ir orientuotis į nuolatinį augimą, tuo tarpu šalies švietimo sistema negali nei vieno, nei kito".

Pasak Krikščionių demokratų sąjungos pirmininko Kazio Bobelio, Valstybės gynimo tarybos sprendimas yra teisingas, bet pirmiausia reikėjo spręsti žiaurią Lietuvos mokytojų situaciją. "Tai parodo Vyriausybės nekompetentiškumą spręsti šiuo metu svarbiausias Lietuvos problemas. Pirmiausia reikia išspręsti socialines problemas", - sakė K.Bobelis.

Valstiečių partijos lyderis Ramūnas Karbauskis LŽ teigė, kad Valstybės gynimo taryba savo sprendimu padarė meškos paslaugą, nes jos sprendimas yra nepopuliarus. "Esant tokioms problemoms kaip Rokiškyje streikuojantys mokytojai, neaiškiai švietimo reformai, žiūriu labai neigiamai į pranešimą apie armijos didinimą", - sakė jis.

Pasak konservatoriaus Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininko Juozapo Algirdo Katkaus, kariuomenė didinama remiantis Valstybės ilgalaikio saugumo stiprinimo programa. Pagal ją karių privalomoje karo tarnyboje daugės kasmet.

Lietuvos kariuomenės didinimui pritaria jaunalietuvis Stanislovas Buškevičius. Jo teigimu, tai būtina, nes įtempta tarptautinė padėtis: karinį biudžetą didinantis Rusijos prezidentas, įvykiai Čečėnijoje, diktatorinis Aleksandro Lukašenkos režimas. "Atvirai pasakius, mums taip pat reikia save stiprinti, - sakė S.Buškevičius LŽ. - Neapsaugota valstybė provokuoja agresorių".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (4)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (22)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (16)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (676)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (7)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.