Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos nariai trečiadienį vėl apkaltino Prezidentūrą valdančiosios daugumos tarpusavio kiršinimu ir teigė, jog prezidentas Valdas Adamkus pradėjo rinkimų kampaniją.
© "Ekstra"
"Norėtumėm pasveikinti prezidentūrą su oficialios rinkimų datos pradžios paskelbimu ir svarbiausio - mes manytume - pagrindinio oponento įvardinimu", - trečiadienį Seime spaudos konferencijoje sakė Naujosios sąjungos frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas.

"Pritarčiau savo kolegai, kad iš tiesų prasidėjo rinkimų kampanija ir tą nelabai sėkmingai pirmoji padarė Prezidentūra, nes ji prasidėjo nuo skaldytojiškos veiklos - ne nuo pozityvių žingsnių, o nuo noro keisti, reformuoti arba teikti idėjas ir siūlymus", - pridūrė frakcijos seniūno pavaduotoja Dangutė Mikutienė.

Jų komentarai įsiliejo į antradienį po pasitarimo Prezidentūroje įsiplieskusią žodinę dvikovą tarp prezidento Valdo Adamkaus ir valdančiosios daugumos partnerių socialliberalų ir socialdemokratų.

Po prezidento susitikimo su socialliberalų lyderiu, Seimo pirmininku Artūru Paulausku ir socialliberalų deleguotu švietimo ir mokslo ministru Algirdu Monkevičiumi, šalies vadovas per savo atstovę spaudai pareiškė turįs abejonių, ar socialliberalų deleguoti ministrai turi pakankamą partijos paramą būtinoms reformoms vykdyti.

Šis pareiškimas sukėlė atsakomąją ugnį iš socialliberalų ir socialdemokratų, kurie apkaltino prezidentūrą valdančiosios daugumos kiršinimu, politinės padėties destabilizavimu ir intrigomis.

V.Adamkus, savo ruožtu, trečiadienį interviu Lietuvos nacionaliniam radijui atmetė jam mestus kaltinimus bei pareiškė, kad daugumos partneriai turėtų "daugiau žiūrėti valstybės reikalų, daugiau tartis tarpusavyje, mažiau užsiimti vidaus intrigomis ir partiniais žaidimais".

Prezidentas antradienį susitiko su A.Paulausku ir A.Monkevičiumi, nes buvo susirūpinęs dėl praėjusią savaitę Vyriausybės priimto sprendimo leisti miestų ir rajonų bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose bei gimnazijose komplektuoti mažiau negu tris 11-ąsias klases arba gimnazijos trečiąsias klases, nieko apie šį sprendimą nežinant švietimo ir mokslo ministrui. Šis sprendimas vertinamas kaip žlugdantis trejus metus vykdytą švietimo reformą.

Be to, prezidentas priekaištavo socialliberalams dėl stringančių reformų kitose Naujosios sąjungos ministrų kuruojamose srityse - sveikatos ir socialinės apsaugos.

Spaudos konferencijoje trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D.Mikutienė, teigė, jog valstybės vadovas yra per mažai informuotas apie sveikatos reformą, kuri negali būti įvykdyta per keletą mėnesių, tačiau yra vykdoma sėkmingai.

Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimai įvyks gruodžio 22 dieną. Vienu iš potencialiausių kandidatų laikomas V.Adamkus dar neapsisprendė, ar balotiruosis antrajai kadencijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (290)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (108)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (14)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (75)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (62)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (8)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (19)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (8)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....

Paukštelis nepamiršta savo gelbėtojos: kasdien atskrenda jos aplankyti (1)

Dina Theissen vos kelių dienų paukštelį vardu Gracie atrado iškritusį iš medžio priešais...

Ženklai, jog patys to nežinodami galite sirgti skrandžio opalige (3)

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenys rodo, kad skrandžio opa kada nors gyvenime...