Socialliberalai nujaučia savo iniciatyvos liūdną pabaigą

 (4)
Vienas prieštaringai vertinamos iniciatyvos sumažinti gynybos išlaidas autorių, Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) lyderis Artūras Paulauskas baiminasi, kad ši iniciatyva Seime bus sužlugdyta.
Socialliberalai inicijavo 2000 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama papildomai 147,7 mln. litų iš valstybės biudžeto suteikti švietimo bei mokslo ir studijų sistemai.

Šią iniciatyvą savo parašais, pasinaudodami konstitucine teise inicijuoti įstatymą, parėmė maždaug 100 tūkstančių Lietuvos piliečių. Tačiau projektą jau neigiamai įvertino Vyriausybė ir du Seimo komitetai.

Spaudos konferencijoje Seime ketvirtadienį A. Paulauskas teigė, kad minėtasis įstatymo projektas yra pirmasis piliečių bandymas pasinaudoti Konstitucijoje įtvirtinta teise inicijuoti įstatymą.

Anot A. Paulausko, jeigu ši iniciatyva žlugs, piliečiai nusivils savo Seimo nariais ir nenorės dalyvauti Seimo rinkimuose.

Siūloma padidinti išlaidas aukštajam mokslui 52,7 mln. Lt. bei savivaldybėms dotacijas švietimui 95 mln. Lt. Šie pinigai būtų paimami iš krašto apsaugai skirtos biudžeto dalies.

Įstatymo projektui, kaip žalingam krašto apsaugai ir supriešinančiam dvi esmines valstybės sferas, nepritarė Vyriausybė bei Seimo Biudžeto ir finansų, Švietimo, mokslo ir kultūros, Valstybės valdymo ir savivaldybių bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai.

Pasak A. Paulausko, per diskusijas Seime jis neišgirdo argumentų, kodėl nevertėtų mažinti krašto apsaugos išlaidų.

Socialliberalų lyderio teigimu, jo partija siūlo kompromisą - kad Vyriausybė ieškotų lėšų švietimo sistemai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (5)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (63)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (70)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (240)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (294)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.