Socialdemokratų lyderis tikisi koalicijų

 (2)
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Vytenis Andriukaitis prognozuoja, kad iki šių metų vasaros į koalicijas susivienys kairiosios partijos.
Spaudos konferencijoje trečiadienį kaip pirmą šio proceso pavyzdį jis pateikė LDDP sprendimą socialdemokratus pasirinkti strateginiu partneriu.

LDDP prezidiumas pirmadienį pareiškė laikąs Lietuvos socialdemokratų partiją strateginiu partneriu, sprendžiant socialines ir kitas aktualias Lietuvos žmonių problemas, ir pasiūlė LSDP prezidiumui apsvarstyti bendradarbiavimo būdus.

V. Andriukaitis teigė, kad socialdemokratai ir LDDP yra "artimiausi savo pozicijom ir praktine patirtimi".

"Trejus su puse metų būdami opozicijoje, praktiškai jau apšlifavome daug bendrų pozicijų - balsavimai Seime, interpeliacijos, jų palaikymas. Tai dar kartą liudija, kad LSDP ir LDDP bendradarbiavimas nekelia rimtesnių abejonių", kalbėjo jis.

V. Andriukaitis mano, kad artimiausioje ateityje gali susiformuoti nauji kairiųjų partijų koaliciniai dariniai.

Kaip perspektyviausią jis įvardino Centro sąjungos, LDDP ir socialdemokratų koaliciją, tačiau V. Andriukaitis abejoja dėl centristų "kairumo".

"Jei Centro sąjunga būtų dešinesnė kairiojo sparno dalis, tai būtų vaisingas bendradarbiavimas", sakė jis.

V. Andriukaitis teigė, kad padidėjo ir plataus kairiojo aljanso poreikis.

Į tokį "antikonservatorišką bloką", jo nuomone, galėtų susijungti Centro sąjunga, Naujoji sąjunga, Valstiečių partija, LDDP, socialdemokratai bei Moterų partija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (83)

Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (171)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (8)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (39)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.