Socialdemokratai telkia centrą ir kairiuosius

Pasak ketvirtadienį paskelbto Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) spaudos tarnybos pranešimo, partijos lyderis Vytenis Andriukaitis paragino LDDP, Centro sąjungą, Naująją sąjungą (socialliberalus) bei Lenkų rinkimų akciją pasirašyti koalicijos susitarimą.

Tokia sąjunga miesto taryboje turėtų daugumą - 26 iš 51 vietos. Pats Seimo narys V. Andriukaitis buvo pirmas socialdemokratų sąraše, kuriam iš viso teko 6 mandatai.

V. Andriukaičio nuomone, partijų susitarime būtų išdėstyti "aiškūs įsipareigojimai vilniečiams, įvardintos sritys, kuriose dirbtų kompetentingiausi šių partijų atstovai, būtų siekiama į komitetus įtraukti įvairių sričių sostinės specialistus, suteikiant jiems balso teisę, kad Vilniui reikalingi sprendimai būtų priimami apsvarsčius kuo platesniam specialistų būriui".

Apie galimybę sukurti Vilniuje koaliciją be liberalų trečiadienį užsiminė ir centristai, gavę 4 mandatus Vilniaus miesto taryboje.

Centro sąjungos (CS) pirmininko pavaduotojas Vidmantas Staniulis sakė BNS, kad dėl koalicijos sudarymo preliminariai tartasi su socialliberalais (8 mandatai), socialdemokratais (6 mandatai), Lenkų rinkimų akcija (5) bei LDDP (3).

Liberalai Vilniaus mieste laimėjo 18 mandatų.

Dar 7 mandatus Vilniaus taryboje laimėjo konservatoriai, kurie, pasak V. Staniulio, "turi galimybę prisijungti" prie koalicijos be liberalų.

Tačiau socialdemokratai, idėjiniai konservatorių priešininkai, jų nekviečia į "antiliberalinį" frontą.

Liberalų sąjungos pirmininko pavaduotojas Artūras Zuokas kalbas apie kuriamą koaliciją pavadino "teorija". "Kai ateis laikas - įvyks tarybos posėdis, tada matysime, kur teorija, o kur realus gyvenimas", BNS sakė A. Zuokas.

Pasak jo, kalbos apie koaliciją Vilniuje be liberalų yra "tam tikras realybės nesuvokimas, kai kurių partijų nesugebėjimas pripažinti pralaimėjimo".

A. Zuokas nemano, kad tokios koalicijos kūrimas gali sukliudyti liberalų lyderiui Rolandui Paksui tapti Vilniaus meru.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (31)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (71)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (11)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (69)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (211)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.