Socialdemokratai siūlo apmokestinti komunalines paslaugas

 (1)
Seimo Socialdemokratų frakcija siūlo priimti įstatymo pataisą, pagal kurią komunalinės paslaugos būtų apmokestinamos iki 5-6 proc. pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).
Nuo šių metų birželio 1 dienos panaikinta 9 proc. PVM lengvata už šildymą, galiojusi penkis mėnesius. Iki šių metų sausio 1-osios galiojo 18 proc. PVM lengvata.

Jei šeima vidutiniškai žiemos mėnesiais už šildymą moka apie 200 litų per mėnesį, panaikinus lengvatą, ši suma padidės dar 36 litais, o per visą šildymo sezoną teks papildomai sumokėti 216 litų.

"Dar reikia nepamiršti, kad gali šoktelti ir kitų paslaugų kainos. Ko Vyriausybė tikisi? Nebent to, kad dar pasipildys iš viso nemokančiųjų už komunalines paslaugas armija", teigė socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Butkevičius penktadienį išplatintame pranešime spaudai.

Vyriausybė PVM lengvatos panaikinimą motyvuoja tuo, kad to reikalauja Tarptautinis valiutos fondas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prezidentūroje bus apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai (1)

Antradienį Prezidentūroje Vilniuje vyks jubiliejinio dešimtojo Konstitucijos egzamino nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

„Valstiečiai“ pradeda konsultacijas su konservatoriais ir socialdemokratais (3)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius žadama pradėti antradienį.

Aukščiausiasis Teismas imsis Darbo partijos bylos (1)

Aukščiausiasis Teismas antradienį pradės nagrinėti Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą.

Pergalė atrodė visai arti: dvi priežastys, kodėl pralaimėjo konservatoriai (324)

Atsinaujinę konservatoriai pralaimėjo Seimo rinkimus. Pralaimėjo po ketverių metų socialdemokratų, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ koalicijos valdymo. Pralaimėjimas net didesnis nei buvo po ekonominės krizės, kai Andrius Kubilius buvo tapęs nepopuliarių sprendimų sinonimu.

Orai bus niūrūs (3)

Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.