Socialdemokratai grasina naujomis protesto akcijomis

Spaudos konferencijoje trečiadienį Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas komentavo išvakarėse įvykusį Trišalės tarybos, kurioje yra Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai, posėdį.

A. Sysas yra Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimo (LPSS) pirmininkas. Antradienį baigėsi jo, kaip Trišalės tarybos pirmininko, kadencija.

Pasak jo, Vyriausybė pažeidė visus pernai vasarį pasirašyto trišalio susitarimo punktus, nesilaikydama įsipareigojimų visus Vyriausybėje ir Seime rengiamus ir priimamus teisės aktus derinti su socialiniais partneriais profsąjungomis ir darbdaviais.

Anot A. Syso, nė vienas pastaruoju metu priimtas socialinės srities sprendimas nebuvo derintas, kaip numatyta trišaliu susitarimu.

"Kokiomis formomis lieka kalbėtis su Vyriausybe?", retoriškai klausė socialdemokratas. Pasak jo, nors Trišalės tarybos posėdžiai turi vykti kas mėnesį, antradienio posėdis surengtas po trijų mėnesių pertraukos.

Jo teigimu, profesinės sąjungos ruošiasi protesto akcijoms įvairiuose Lietuvos miestuose.

Pasak A. Syso, kovo 4 dieną 12 valandą Vilniuje protestuojantys kviečiami rinktis prie Vyriausybės rūmų, iš kur Gedimino prospektu bus einama iki Seimo rūmų. Nepriklausomybės aikštėje įvyks 2 valandų mitingas.

Anot A. Syso, kovo 4-ji yra Šv. Kazimiero diena, o šis šventasis laikomas Lietuvos globėju. Pasak socialdemokrato, vardan "sveiko proto" protestuojantys "bandys ir dvasias prisišaukti". Jis pridūrė, kad šauksis "gerų dvasių".

A. Sysas teigė, kad pagrindiniai profsąjungų reikalavimai išlieka nepakitę - sulyginti neapmokestinamo uždarbio minumumo ir minimalaus atlyginimo rodiklius.

Anot A. Syso, tai būtų "vienintelis realus būdas kompensuoti prarastas pajamas", nes vargu ar įmanoma tikėtis pensijų, pašalpų, stipendijų ir atlyginimų padidinimo.

Socialdemokrato teigimu, 4 asmenų šeimai komunalinių paslaugų kaina, neįskaitant šildymo išlaidų, padidėjo 20-60 litų. Tai, pasak A. Syso, skaudžiai pajuto minimalias pajamas gaunančios šeimos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (2)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (2)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (14)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.

Vilniuje vyks robotų eitynės ir bepiločių orlaivių pasirodymai (7)

Vilniuje baigiamajame Inovacijų savaitės renginyje šeštadienį rengiamas robotų paradas ir kovos, bepiločių orlaivių pasirodymai.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (89)

Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.