Socialdemokratai "dutūkstantininkai" siūlo mažinti PVM

 (5)
Seimo frakcija "Socialdemokratija 2000" siūlo sumažinti iki 5 procentų PVM tarifą pirmojo būtinumo maisto produktams pagal Vyriausybės patvirtintą sąrašą.
Spaudos konferencijoje ketvirtadienį socialdemokratas "dutūkstantininkas" Arvydas Akstinavičius informavo, kad toks įstatymo projektas ketvirtadienį įregistruotas Seime.

A. Akstinavičius teigė, kad dėl visuotinio ūkio nuosmukio, šalies gyventojų mokumas yra labai sumažėjęs, todėl daugelis žmonių taupo maisto produktų sąskaita.

Socialdemokratų "dutūkstantininkų" duomenimis, vidutinė šeima maistui išleidžia daugiau kaip pusę savo biudžetą.

A. Akstinavičiaus nuomone, sumažinus PVM tarifą, žymiai padidėtų pirmojo būtinumo maisto produktų vartojimas, kiltų mažesnes pajamas gaunančių gyventojų pragyvenimo lygis, didėtų žmonių sveikatingumas. Be to, tai pagyvintų maisto pramonės darbą, teigiamai atsilieptų kitoms šalies ūkio šakoms.

Jis teigė, kad daugelyje Europos ir pasaulio šalių PVM tarifas pirmojo būtinumo maisto prekėms yra žymiai sumažintas - Švedijoje - 12 proc. (bendras 25 proc.), Suomijoje - 12 proc. (bendras 22 proc.), sumažinti tarifai galioja Prancūzijoje, Šveicarijoje, Graikijoje, Ispanijoje, o Didžiojoje Britanijoje ir Kanadoje pagrindiniams maisto produktams PVM netaikomas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (6)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (17)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Buvusią K. Čilinsko bendražygę supykdė „valstiečių“ kandidato reklama (16)

Buvusio Seimo nario ir Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ), velionio advokato Kęstučio Čilinsko bendražygius Dzūkijoje supykdė į Seimą su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vėliava į Seimą kandidatuojančio alytiškio Petro Valiūno politinė reklama.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (20)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.

STT byloje įtarimų sulaukęs rinkimų komisijos vadovas L. Lobeckis iš pareigų trauktis neketina (4)

Įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukęs konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose Linas Lobeckis sako nesitrauksiantis iš pareigų.