Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ideologai antradienį sukritikavo Žemės ūkio rūmų pirmininką Joną Ramoną, kurio vadovaujamos organizacijos atstovai kategoriškai prieštarauja žemės ūkio paskirties žemės pardavimui užsieniečiams.
Jonas Ramonas
Antradienį LSDP Informacijos centro vadovas Gediminas Kirkilas paragino Žemės ūkio rūmų pirmininką užuot politikavus rūpintis "kooperacijos plėtrą, pažangių technologijų diegimu ir kaimo kultūros puoselėjimu".

LSDP "propagandos ministro" ir parlamentinio Užsienio reikalų komiteto pirmininko G.Kirkilo nuomone, vieši J.Ramono grasinimai organizuoti žemdirbių streikus, jeigu nebus nustatytas pereinamasis laikotarpis dirbamos žemės pardavimui užsieniečiams, apsunkina derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES).

"Pigus politikavimas, asmeniniai interesai bei populizmas, ypač svarstant Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimus, tas derybas gerokai apsunkina, kenkia šalies interesams", - teigiama antradienį paskelbtame LSDP Informacijos centro vadovo pareiškime spaudai.

Tai antrasis per dieną LSDP vadovybės "signalas" J.Ramonui dėl žemės ūkio politikos. Premjeras Algirdas Brazauskas interviu Lietuvos radijui pareiškė apgailestavimą dėl žemdirbių organizacijų protestų prieš Konstitucijos pataisas, kurios leistų pirkti žemę užsieniečiams, ir teigė, kad Lietuva be Europos Sąjungos paramos neišgalės tinkamai finansuoti žemės ūkio.

Premjeras žemdirbių organizacijų protestus pavadino "populistiniais" ir pareiškė, kad politiniai klausimai negali būti sprendžiami "grasinimais".

Dėl žemdirbių ir juos remiančių Seimo agrarininkų siūlymų nustatyti pereinamąjį laikotarpį dirbamos žemės pardavimui, parlamente neįvyko sausio 25 d. planuotas pirmasis balsavimas dėl Konstitucijos pataisų įteisinančių dirbamos žemės pardavimą užsieniečiams. Ši pataisa reikalinga užbaigti derybas dėl šalies stojimo į ES.

Anot LSDP Informacijos centro pranešimo, Žemės ūkio rūmų įstatymas nustato šios institucijos vadovo funkcijas, tarp kurių svarbiausia - skatinti žemdirbių savivaldą, rengti kaimo plėtros programas, dalyvauti kartu su Vyriausybe nustatant žemės ūkio supirkimo kainas bei kvotas, skatinti kooperacijos plėtrą, pažangių technologijų diegimą, puoselėti kaimo kultūrą.

"Tačiau atrodo, kad bent jau rūmų pirmininkas J.Ramonas šiomis ir kitomis problemomis rūpinasi mažiausiai arba jam nelieka laiko nuo streikų ir kitokių destrukcinių akcijų organizavimo, kas visiškai jam pagal pareigas nepriklauso", - teigiama pareiškime.

G.Kirkilas paragino Žemės ūkio pirmininką "ne politiniai pareiškimais, o darbais, projektais, pasiūlymais atstovauti kaimo interesams santykiuose su valdžios institucijomis". Tai ne pirmas kartas, kai Žemės ūkio rūmų pirmininkas susilaukia kritikos iš valdančiosios partijos.

Praėjusią savaitę G.Kirkilas Vyriausybės valandos metu žemės ūkio ministro Jeronimo Kraujelio teiravosi, ar nereikėtų patikslinti įstatyme numatytų Žemės ūkio rūmų pirmininko funkcijų, kad jis negalėtų politikuoti.

Socialdemokratas taip pat pastebėjo, jog Žemės ūkio rūmai yra finansuojami iš valstybės biudžeto, tačiau "tampa kažkokiu streikų štabu". "Aišku, už tuos pinigus reikia prašyti, kad būtų atidirbta", - teigė ministras, nurodęs, jog šiais metais rūmams biudžete atskira eilute yra skirta 1,7 mln. litų.

"Bet atrodo, kad bus atidirbta prie Vyriausybės rūmų, kur ponas J.Ramonas ketina atvesti streikininkus", - replikavo G.Kirkilas. Žemės ūkio rūmai vienija per 100 žemdirbių organizacijų, tačiau žemės ūkio ministro J.Kraujelio teigimu, jie vienija tik apie 15-20 proc. pačių aktyviausių žemdirbių.

Sužinojęs apie valdančiosios daugumos atstovų priekaištus, Žemės ūkio rūmų pirmininkas žiniasklaidoje pareiškė, jog rūmai gali ir atsisakyti biudžeto skiriamų lėšų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (142)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų žudikų (236)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (580)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Ketinantiems nuomotis butą – teisininkės patarimai (3)

Planuojantys nuomotis būstą neišvengiamai susiduria su įvairiais teisiniais klausimais: į ką...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (151)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (91)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Karas su kurmiais: paprasti, bet labai veiksmingi kovos būdai (36)

Kai kuriems išpuoselėtų vejų ir gėlynų savininkams pasisekė – nepageidaujamas svečias kurmis...

Asmeninė trenerė: norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto (4)

Knygą „ Ideali figūra “ pristatanti asmeninė trenerė Rūta Beišytė sako, kad norint...

Miela princesės Dianos laikrodžių paslaptis: kodėl vienu metu segėjo net du? (5)

Paskelbus nuotrauką , kurioje princesė Diana užfiksuota su dviem laikrodžiais ant rankos,...

„Feel Felt“ prekės ženklą įkūrusio lietuvio sėkmė: kad uždirbtum, visai nebūtina emigruoti (8)

Prieš trejus metus veltinio ir odos aksesuarų prekės ženklą „Feel Felt“ įkūręs Karolis...