Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas ir Socialdemokratų partijai priklausantys merai socialdemokratai baiminasi, kad žemdirbiai jų nerems Seimo rinkimuose. Premjero susitikime su merais aptartos savivaldybių ir valstybės ūkinės bei finansinės problemos.
Ričardas Malinauskas
© ELTA
Po susitikimo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sakė, kad viena didžiausių problemų yra žemdirbių reikalavimai, kuriuos, ir Premjero, ir merų socialdemokratų nuomone, reikia kuo skubiau spręsti.

Pasak posėdyje dalyvavusio Seimo nario socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus, Vyriausybei buvo priekaištaujama, jog jos duodami pinigai pasiekia tik pieno perdirbėjus, todėl, kad ir kiek jų beduotų, visada bus nepatenkintų, o supykę žemdirbiai, "atsidėkodami" už visą jiems rodomą dėmesį, gali neberinkti partijos kandidatų 2004 metų rinkimuose į Seimą.

"Žemdirbių reikalavimai "duoti, duoti, duoti" nėra perspektyvus sprendimo būdas žiūrint į ateitį", - kalbėjo R. Malinauskas. Merai Premjerui pasiūlė priimti ilgametį strateginį planą, kurio būtų laikomasi, nes "išmokos didėjančia tvarka rezultatų neduoda".

Taip pat, pasak LSA prezidento, kalbėta apie kitų metų savivaldybių biudžetą ir dar kartą pabrėžta, jog merai nori būti renkami tiesiogiai. Jie taip pat nori didesnių įgaliojimų ir pageidauja, jog juos atstatydinti galėtų tik rinkėjai, o ne savivaldybėje susidariusi kelių partijų koalicija.

A.Brazauskas sakė laiminąs tiesioginių mero rinkimų idėją, tačiau sako šį klausimą spręsiąs, kai bus Seimo Pirmininko Artūro Paulausko sudarytos darbo grupės atsakymas. Ši darbo grupė sprendžia ir dėl Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo atsiradusias problemas. Merai pageidauja grįžti prie iki šių metų balandžio mėnesio galiojusio įstatymo, kuriuo merui buvo suteikta daugiau įgaliojimų nei dabar.

Vietos savivaldos įstatymu nepatenkinta LSA yra parengusi Konstitucijos pataisas, kurios leistų sugrąžinti kelis metus sėkmingai gyvavusią savivaldybių sistemą. Jos išsiųstos Europos Chartijai. R.Malinausko teigimu, iš Chartijos jau gautas atsakymas, kuriame pabrėžiama, jog šios Konstitucijos pataisos neprieštarauja Europos Chartijos nuostatoms.

Jos atstovai į Lietuvą atvažiuos spalio mėnesį, todėl iki to laiko savivaldybės turi apsispręsti, kokio savivaldos modulio jos nori. Tik tada bus nutarta, kokiu keliu jį geriau įgyvendinti - keičiant Konstituciją, ar tinkamai koreguojant įstatymus.

Susitikime su Premjeru dalyvavo 17 merų socialdemokratų (neatvyko tik Šiaulių meras), kurie norėtų, kad panašūs susitikimai vyktų dažniau. Savivaldybių vadovai taip pat išreiškė norą sėsti prie apskritojo stalo ir su ministrais. Buvo nutarta, kad artimiausias susitikimas bus surengtas su finansų ministre Dalia Grybauskaite.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (24)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (138)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (5)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (7)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (147)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (131)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (36)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (4)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...