Socialdemokratų partijos vadovybė pirmadienį patvirtino kandidatą į teisingumo ministrus, bet jo neatskleidžia.
Julius Pagojus
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Buvo susitarta, kad kandidatūros, kuriai pritarta valdyboje ir prezidiumo posėdyje, pavardė nebus viešai garsinama, nes turi praeiti tam tikrus patikrinimus“, – po partijos valdybos ir prezidiumo posėdžių žurnalistams sakė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.

Anot jo, pavardė turėtų paaiškėti antradienį.

A.Butkevičiaus teigimu, rinktasi iš trijų-keturių kandidatūrų.

Pasak jo, kandidatūra parinkta atsižvelgiant į kompetenciją.

Neoficialiomis žiniomis, socialdemokratai į teisingumo ministrus siūlys buvusio teisingumo viceministro Juliaus Pagojaus kandidatūrą.

Jis pripažino, kad ir anksčiau jo pavardė svarstyta tarp galimų kandidatų į teisingumo ministrus.

„Kalbų buvo įvairių, kandidatus partija rinkosi ne iš vieno asmens. Tuomet dar, kai buvo Dariaus Petrošiaus kandidatūra pasirinkta, be abejo, ir mano, kaip buvusio viceministro, buvo iškelta. Todėl su šia mintimi turėjau laiko šiek tiek apsisprasti“, – žurnalistams sakė J.Pagojus po Socialdemokratų partijos prezidiumo.

Kita vertus, jis teigė kol kas nesulaukęs oficialaus siūlymo eiti ministro pareigas.

„Jeigu sulaukčiau tokio pasiūlymo, tuomet svarstyčiau. Pirmiausia kalbėčiau su paskirtuoju premjeru, ar mūsų vizija dėl teisingumo ministerijos srities sutampa“, – tvirtino jis.

28 metų J.Pagojus teigė manąs, kad turimo darbo patirties jam užteks.

„Manau, kad ketveri metai Teisingumo ministerijoje, buvo tie, kurie suteikė man pakankamai patirties“, – sakė jis.

R. Karbauskis: yra tikimybė, kad antradienį jis atsiras dekrete su ministrų pavardėmis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė, kad neseniai Vartotojų teisių apsaugos tarnybai pradėjęs vadovauti Julius Pagojus gali būti tuo kandidatu į teisingumo ministrus, kurį patvirtins paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis.

„Yra tikimybė, jei tai yra sprendimas, kad antradienį jis atsiras dekrete su ministrų pavardėmis“, – aiškino R. Karbauskis.

Anot LVŽS pirmininko, sprendimus dėl kandidatų į ministrus priima S. Skvernelis, tačiau jis, savo ruožtu, atstovauja frakcijai.

„Tai nėra klausimas, kas buvo pateikta Prezidentūrai – ją pasiekia ta kandidatūra, kuri pasiekia. Tai klausimas, ką pateiks S. Skvernelis. Nereikia ieškoti priežasčių Prezidentūroje, nes iki jos jokia pavardė nebuvo priėjusi“, – galimą Prezidentūros įtaką sprendžiant, kas bus teisingumo ministras, nuneigė politikas.

R. Karbauskio teigimu, Julius Sabatauskas socialdemokratų kandidatu į ministro postą buvo pasiūlytas prieš tai dėl to frakcijoje nesusitarus.

„Tai buvo tam tikra klaida. Nors, manau, ji dabar ištaisyta, jei pakeistas kandidatas“, – sakė jis DELFI.

Tuo metu J. Pagojaus pavardė, politiko teigimu, jiems buvo žinoma.

„Viskas tvarkoje su juo būtų – ir amžiumi, ir kvalifikacija, ir visu kitu. Antradienį atsakysime į šį klausimą, bet jau ir dabar apsitarėme, su Sauliumi kalbėjau, kad čia neturėtų būti problemų. Tai yra toks kandidatas, kuris šiai Vyriausybei būtų aiškiai tinkamas – prie sudėties, amžiaus, viso kito. Pavyzdžiui, kaip aktyviai nori veikti kabinetas.

Neturiu nieko blogo pasakyti apie J. Sabatauską, niekada nebandžiau to padaryti. Tiesiog, paprasčiausiai, ne visi galime jau dėl įvairių aplinkybių – amžiaus, kitų dalykų, būti tokiose Vyriausybėse, kokią suformavo, šiuo atveju, S. Skvernelis“, – paaiškino R. Karbauskis.

28-erių J.Pagojus būtų jauniausias ministras šioje Vyriausybėje. 2011 metais jis įgijo teisės magistro laipsnį Vilniaus universitete, 2012 metais taip pat Vilniaus universitete įgijo ekonomikos bakalauro laipsnį. 2012 – 2014 metais jis dirbo teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėju, o nuo 2014 metų ėjo teisingumo viceministro pareigas.

Praėjusio Seimo kadencijai einant į pabaigą, 2016 metų vasarą J.Pagojus laimėjo konkursą tapti Teisingumo ministerijai pavaldžios Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriumi.

Opozicija tuomet kritikavo, kad konkurso į naujo tarnybos direktoriaus pareigas sąlygos galėjo būti sukurtos siekiant sumažinti konkurenciją J.Pagojui ir užtikrinti jam darbo vietą po spalį vyksiančių rinkimų į Seimą. Teisingumo ministerija teigė, kad konkursas vyko skaidriai, jame dalyvavo šeši asmenys.

J.Pagojus taip pat vadovavo kelioms Lietuvos jaunimo organizacijoms.

Anksčiau socialdemokratai vadovauti Teisingumo ministerijai yra teikę eksparlamentaro Dariau Petrošiaus, bet šis pirmadienį pranešė atsiimąs kandidatūrą, kad apsaugotų šeimą ir busimą Vyriausybę nuo šmeižto.

Vienas iš „valstiečių“ atstovų Povilas Urbšys viešai išsakė abejones dėl D.Petrošiaus galimybių eiti šias pareigas. P.Urbšys kalbėjo apie galimas D.Petrošiaus šeimos sąsajas su prieštaringai vertinamu Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius. D.Petrošius dėl apie jį paskleistos informacijos kreipėsi į teisėsaugą.

Pirmadienio rytą socialdemokratų valdyba buvo nutarusi į ministrus siūlyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Julių Sabatauską, bet jo kandidatūrą sukritikavo koalicijos partneriai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis. Jie tvirtino norį matyti būsimojoje Vyriausybę jaunesnį, naujos politikų kartos žmogų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (6)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (6)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (230)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (5)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (10)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (4)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (81)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (73)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (41)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Duonos gamintojai pasišovė išsaugoti lietuviškos ruginės duonos tradicijas (12)

Lietuva nuo seno visame pasaulyje garsėja ruginės duonos gamybos tradicijomis. Vis dėlto...