Skundas dėl A. Butkevičiaus apkaltos - nepagrįstas

1998 metų spalį opozicija inicijavo A. Butkevičiaus apkaltą, tačiau šis siūlymas konservatorių ir krikščionių demokratų daugumos balsais buvo atmestas, motyvuojant, jog pirma reikia sulaukti teismo nuosprendžio parlamentaro byloje.

Tačiau vėliau pati opozicija neparėmė A. Butkevičiaus apkaltos, nors teismas jau buvo pripažinęs ji kaltu dėl pasikėsinimo sukčiauti stambiu mastu.

Kreipimąsi į Konstitucinį Teismą inicijavusi Seimo narių grupė manė, kad, inicijuojant apkaltos procesą, pagal Seimo statutą privalėjo būti sudaryta speciali komisija, kuri turėjo nuspręsti, ar pradėti apkaltos procesą.

Ketvirtadienį paskelbtame Konstitucinio Teismo nutarime teigiama, jog pagal jau tuomet galiojusius teisinius aktus apkalta negalėjo būti skelbiama, kol vyko Seimo nario baudžiamosios bylos tyrimas.

Vėliau, 1998 gruodį, tokia norma buvo įtvirtinta ir pakeistame Seimo statute.

A. Butkevičiaus apkalta buvo surengta pernai birželį, prieš tai priėmus Statuto pataisas dėl apkaltos procedūros.

Tačiau balsavime dėl apkaltos pritrūko 15 balsų, kad iš A. Butkevičiaus būtų atimtas parlamentaro mandatas. Už apkaltą balsavo konservatoriai ir krikščionys demokratai, jos neparėmė kai kurie Centro, LDDP ir Socialdemokratų frakcijų nariai.

1998 metų lapkritį A. Butkevičius buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu. Kovo 20 dieną A. Butkevičius buvo išleistas į laisvę nepasibaigus bausmės laikui.

Vilniaus 3-sios apylinkės teismas patenkino Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikimą atleisti A. Butkevičių nuo likusios bausmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio su VSAT tarnybiniu šunimi (50)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas perimti Pagėgių savivaldybėje įvykusio nelaimingo įvykio tyrimą, kurio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo.

Atsidūręs galingiausio Lenkijos žmogaus taikiklyje, slapstytis neketina: žinau, kad po šito interviu jis pasius (23)

Iš pirmo žvilgsnio Lenkijos Konstitucinio Tribunolo pirmininkas Andrzejus Rzeplinskis atrodo ramut ramutėlis. Tačiau taip pasakytų tik su Lenkijos vidaus problemomis nesusipažinęs stebėtojas. Iš tiesų A. Rzeplinskis atsidūrė šiuo metu galingiausio Lenkijos žmogaus – Jaroslawo Kaczynskio – taikiklyje, nes nepakluso jo valiai.

Stulbinantys skaičiai: jei rinkimuose jaunimas susivienytų – galėtų išrinkti pusę Seimo (51)

Jauni žmonės įgauna vis daugiau reikšmės politikams, kandidatuojantiems į įvairias valdžios institucijas. Ne išimtis ir šių metų Seimo rinkimai. Ir nors 2012 m. Seimo rinkimuose savo valią išreiškė vos 18 proc. jaunų žmonių, 2015 m. situacija smarkiai pasikeitė – pernai metų pirmajame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture balsavo 31 proc. jaunimo.

Turtuolių ganyklų pakrantėse neatsiras: Seimas privėrė Pandoros skrynią (51)

Trečiadienį Seimo aplinkos apsaugos komitete buvo svarstomos naujojo Saugomų teritorijų įstatymo pataisos. Iki pirmojo rinkimų turo įstatymas priimtas nebus, be to, iš įstatymo projekto komitete buvo išbraukta viena daugiausiai landų galėjusi atverti nuostata – leidimas aptverti vandens telkinių pakrantes, įrengiant ten ganyklas.

L. Graužinienė: kai kurie Seimo nariai dėl išeitinių elgėsi negarbingai (16)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė tikisi, kad jos pateiktas Seimo statuto pataisas dėl parlamentarų išeitinių sumažinimo priims dar šios kadencijos parlamentas, nors kilus ginčams dėl svarstymo datos ji pasirinkta pačioje kadencijos pabaigoje.