© BNS foto
Lietuvoje jau užregistruota daugiau nei 18,3 tūkst. gaisrų, iš jų per 9,5 tūkst. - atvirose teritorijose. Tuo tarpu pernai per visus metus iš viso buvo įregistruota 11 tūkst. 809 gaisrai, o atvirose teritorijose - 4 tūkst. 325.

Pastaruoju metu kasdien gesinama apie 80 jau ne vieną parą degančių durpingų pievų, kurių kiekvienos degantis plotas - per 0,5 ha. Daugiausia tokių gaisrų yra kilę Vilniaus, Utenos, Marijampolės apskrityse.

Taip pat iš Vyriausybės rezervo Šiaulių apskrities viršininko administracijai skirta 50 tūkst. litų Linkuvos pensionatui priklausančio pastato nuplėštam stogui suremontuoti.

Kaip pranešė sostinės savivaldybė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente surengtame pasitarime apskrities savivaldybių vadovai buvo įpareigoti nuolat stebėti situaciją, priešgaisrinės apsaugos tarnybos turi operatyviai užgesinti įsiplieskiančius naujus gaisro židinius.

Į Vilniaus apskrities ir visos šalies gyventojus kreipiamasi, kad jie atsargiai elgtųsi su ugnimi - nedegintų žolės, laužų, vengtų kitų neatsargių veiksmų, galinčių sukelti gaisrus ir pabloginti susidariusią padėtį.

Šiuo metu Vilniaus rajone dega 8 durpynai, penki iš jų yra į šiaurę nuo miesto, dar 3 gaisrai - į pietryčius nuo Vilniaus. Vilniaus apskrityje užregistruoti dar 24 gaisrai, daugiausia iš jų Šalčininkų rajone - 7, Ukmergės - 6, Trakų - 5, Širvintų rajone bei Elektrėnų savivaldybėje - 3.

Didžiausius Vilniaus rajone gaisro židinius - Glitiškėse, Petručiuose ir Pasadninkuose - tikimasi užgesinti iki šio savaitgalio. Vilniaus savivaldybė čia sutelkė daugiausia papildomos technikos ir pajėgų.

Aplinkos ministerijos Jungtinio tyrimų centro duomenimis, Vilniuje trečiadienį po pietų ore esančių kietųjų dalelių vidurkis viršijo ribinę vertę: Žirmūnuose - 3 kartus, Lazdynuose - 2, Žvėryne - 1,1 karto.

Kituose miestuose, kur atliekami oro kokybės tyrimai, kietųjų dalelių koncentracija taip pat buvo padidėjusi ir viršijo ribinę vertę: Jonavoje - 3,3 karto, Panevėžyje - 1,6 karto. Naujojoje Akmenėje ir Klaipėdos miesto centrinėje dalyje ši ribinė vertė nebuvo viršyta, o Klaipėdos vakarinėje dalyje ir Šiauliuose viršyta labai nedaug.

Kitų aplinkos ore matuojamų teršalų - sieros dioksido, azoto dioksido, anglies monoksido, ozono - koncentracijos buvo mažesnės už nustatytas normas.

Vyriausybė trečiadienį taip pat patvirtino Klaipėdos ir Tauragės apskričių pasirengimo potvyniams ir potvynio padariniams šalinti programą, kuria siekiama teisinėmis ir techninėmis priemonėmis sumažinti ekonominius potvynio nuostolius, apsaugoti žmonių gyvybes, sveikatą, turtą bei kompleksiškai šalinti visus galimus potvynio padarinius.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, šioje programoje numatoma rekonstruoti apsauginius statinius, įrenginius ir kelius, ketinama užtvindytose teritorijose įrengti apsaugines zonas, gelbėjimo tarnybas aprūpinti ryšių ir kitomis priemonėmis. Taip pat numatoma specialiai ženklinti Šilutė-Rusnė bei kitus kelius, kad jie būtų matomi potvynio metu.

Prognozuojama, kad visoms priemonėms įgyvendinti 2002 - 2006 metais reikės per 38 mln. litų. Didžiausia dalis lėšų turėtų būti skiriama iš Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo programos, taip pat iš valstybės, savivaldybių biudžetų, Aplinkos apsaugos rėmimo programos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (14)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (584)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Turkijoje siaučia pavojingas virusas: vienas iš simptomų – pykinimas (17)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie šių metų liepos ir rugpjūčio...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (1)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (23)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 10.11 (116)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Elito karai Rusijoje: eksministras tėškė kaltinimus V. Putino bendražygiui (48)

Rusijos valdžios elitų tarpusavio karai, apie kuriuos iki šiol kalbėjo tik stebėtojai, netikėtai...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (11)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...