Lietuvą krečiantį skandalą dėl Prezidento aplinkos žmonių galimų sąsąjų su nusikalstamo pasaulio atstovais įdėmiai stebi ir Rolando Pakso kraštiečiai. Telšiuose gyventojai gyvai aptarinėja įvykius Prezidentūroje.
Rolandas Paksas
© ELTA
Iš sostinės į Telšius atvykusius žurnalistus labiausiai domina tylioje Palangos gatvėje gyvenantys Prezidento tėvai - 75 metų Elena ir trejais metais vyresnis Feliksas Paksai. Ir anksčiau, po sūnaus išrinkimo šalies vadovu, geru žodžiu neminėję žurnalistų, dabar Pakso tėvai jiems priešiškumo nė nemano slėpti.

"Neseniai šluoju savo kieme nukritusius lapus, ogi žiūriu, fotografuoja mane vyrukas, vėliau prisistatęs vieno šalies dienraščio fotokorespondentu, - telefonu pasakojo Prezidento motina. - Tai aš jam pagrasinau, kad už fotografavimą be atsiklausimo galiu ir išvyti su šluota.

O į tą jūsų vadinamą skandalą nekreipiame dėmesio, stengiamės neklausyti melagingų žinių. Be to, esame pripratę prie saugumiečių metodų. Tiesa, tie metodai dabar tobulesni, ne tokie, kai pokario metais mano tėvukų šeimą vežė į tremtį. Esame įsitikinę, kad tai - saugumo juodi darbai".

Paksai pasitiki savo sūnumi. "Kadangi Rolando pokalbių klausomasi, tai dažniau paskambina marti Laima, kuri teiraujasi, kaip laikomės. Ar pasikeitė aplinkinių elgesys? Nežinau, mažai su kuo bendraujame. O kai einame į bažnyčią, nesižvalgome į šonus, todėl nematau žmonių reakcijos", - tikino Elena Paksienė.

Prezidento vaikystės draugas, buvęs centristas telšiškis Kęstutis Trečiokas, prieš kelis mėnesius pakeitė politinę orientaciją ir įstojo į Liberalų demokratų partiją. "Su Rolandu vienoje smėlio dėžėje esame užaugę", - sakė jis. - Pastarieji įvykiai, kaip ir kiekvieną Lietuvos pilietį, šokiravo. Jeigu minimi faktai yra tiesa, už tai būtina prisiimti atsakomybę. Bet jeigu netiesa, darosi tikrai baisu.

Tikiu, kad Rolando Pakso aplinkai buvo bandyta daryti įtaką. Tačiau apie Prezidento atsakomybę būtina kalbėti teisine kalba, o ne gandais. Be to, vardijami galimi nusikalstamo pasaulio atstovai. Bet kodėl jie tada laisvėje? Noriu, kad ši istorija baigtųsi tiesos suradimu. Tegul ir karčios, nes tiesa ne visada gali būti panaši į gražią moterį Palangos paplūdimyje".

Kurį laiką dabartinis Prezidentas vadovavo Liberalų sąjungai, kuriai iki šiol tebepriklauso Telšių savivaldybės tarybos narys, opozicinės Dešiniųjų ir centro frakcijos seniūnas Žilvinas Šilgalis. Jam atrodo, kad šį skandalą sudaro dvi dalys teisinė ir moralinė.

"Dėl teisinės atsakomybės viskas aišku - Prezidentas ar jo aplinka atsako pagal galiojančius įstatymus. Dėl moralinės atsakomybės? Juk kiekvienam suprantama, jog aukščiausio šalies pareigūno ir moralė turi būti nė kiek ne žemesnė. Jeigu Rolandui Paksui svarbi Lietuva, jos žmonės, Prezidentas turi gerai įvertinti galimybes, ar galės tinkamai eiti savo pareigas, nes jo autoritetas, daugelio žmonių nuomone, nesugrįžtamai smuko", sakė Prezidento kraštietis.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (82)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1125)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...