Skandalingai pagarsėjusi šeimyna sumažės perpus

Šiaulių rajono valdyba įpareigojo Lietuvos vaikų teisių apsaugos tarnybą sumažinti Laugalių šeimynos vaikų skaičių iki 12, panaikinti šeimynoje tėvo etatą, o vietoje jo įsteigti socialinio pedagogo etatą.
Tai buvo nuspręsta pirmadienį vykusiame valdybos posėdyje, kuriame buvo svarstytos Laugalių šeimyninių vaikų globos namų "Vaiko sodžius" problemos.

Dabar Laugalių šeimyna globoja 21 vaiką.

Penktadienį Šiaulių rajono policija iškėlė baudžiamąją bylą dėl nepilnametės Laugalių šeimynos globotinės tvirkinimo. Šiuo nusikaltimu įtarimas Laugalių 27-metis sūnus Kęstutis, anksčiau teistas už valstybės turto grobstymą, chuliganizmą ir pasipriešinimą pareigūnams.

Nepilnametė yra užkrėsta venerine liga ir gydoma vienoje ligoninių.

Posėdyje rajono policijos komisaras Vidmantas Komas pranešė, kad vyriausiajam Laugalių sūnui Kęstučiui, įtariamam vienos globotinės seksualiniu išnaudojimu ir apkrėtimu venerine liga, suėmimas pratęstas dar 15 parų.

Be to, pasak komisaro, paaiškėjo, kad šių metų vasarį baudžiamoji byla buvo iškelta ir kitam Laugalių sūnui, 15-mečiui Petrui.

Posėdyje dalyvavusio Lietuvos vaikų teisių apsaugos tarnybos vadovo Valdemaro Vadoklio nuomone, reikia palaipsniui mažinti vaikų skaičių Laugalių šeimynoje, rajono vaikų teisių pasaugos tarnybą įpareigoti kontroliuoti Laugalius, o šeimoje patyrusią smurtą mergaitę nukreipti gydymui į psichologinės reabilitacijos centrą.

Laima Laugalienė valdybos posėdyje nedalyvavo. Į BNS korespondento klausimą, ar buvo kviesta ten, atsakė, kad "gal ir buvo, bet dėl rūpesčių pamiršo".

Apie šeimynos sumažinimą ji teigė net negalvojanti, greičiau atsisakysianti 500 litų, kurie skiriami kiekvienam iš globotinių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (73)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (17)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (600)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (204)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.