Skandalą sukėlęs verslininkas slapukauja

 (5)
Verslininkas Jonas Urka Generalinei prokuratūrai pranešė trečiadienį neatvyksiąs duoti paaiškinimų, tiriant Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimą dėl jo parašo suklastojimo, apšmeižimo bei atitinkamo Seimo narių prašymą dėl tiesos nustatymo.
Neseniai iš įkalinimo įstaigos paleistas J. Urka viešai paskelbė, kad neva prieš penkerius metus per jau mirusį akademiką Raimundą Rajecką jis V. Landsbergiui paskolino 100 tūkst. JAV dolerių.

Pirmą kartą J. Urka davė paaiškinimus antradienį. Trečiadienį jis turėjo pranešti, ar nusprendė pateikti paskolos dokumento originalą prokuratūrai. J. Urka teigia, kad dokumentas yra išvežtas ir saugomas Maskvoje.

Generalinės prokuratūros prokuroras Česlovas Norinkevičius BNS sakė, kad J. Urka neatvykimo į prokuratūrą priežastimi nurodė tai, kad jis dar nėra suradęs advokato, su kuriuo galėtų pasitarti dėl dokumento originalo pateikimo.

J. Urka kaip V. Landsbergio skolos tariamą įrodymą žiniasklaidai pateikė 1995 metų gegužės 20-sios "paskolos sutartį", neva pasirašytą V. Landsbergio.

Dabar J. Urka į prokuratūrą turėtų atvykti ketvirtadienį.

Pasak Č. Norinkevičiaus, Generalinei prokuratūrai davė paaiškinimus ir daugiau asmenų, kurie yra "minimi šioje istorijoje". Jų pavardžių prokuratūra nenurodo.

"Bus matyti", BNS sakė prokuroras Č. Norinkevičius, paklaustas, ar paaiškinimams duoti bus kviečiamas V. Landsbergis. Pasak prokuroro, tolesnę tyrimo eiga priklausys, ar J. Urka pateiks dokumentų originalą.

Tariamoje sutartyje trūksta tokiems dokumentams būtinų rekvizitų - skolintojo ir skolininko adresų, asmens kodų. Be to, joje klaidingai nurodyti V. Landsbergio gimimo metai.

Prašymą iškelti bylą dėl klastojimo ir šmeižto V. Landsbergis Generalinei prokuratūrai parašė praėjusį penktadienį.

V. Landsbergis kalbas apie tariamą jo skolą yra pavadinęs "kliedesiais".

Prieš mėnesį iš kalėjimo išleistas didžiausias Akcinio inovacinio banko skolininkas J.Urka prokurorams atsisakė pateikti paskolos sutarties, neva sudarytos su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, originalą.

Verslininkas teigė, kad originalas yra saugomas Maskvoje.

Neseniai J.Urka kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar tikrai Seimo pirmininkui atiteko paskolinti 400 tūkstančių litų.

Verslininkas J.Urka prokuratūrai paštu pasiuntė paskolos sutarties su V.Landsbergiu kopiją.

J.Urka teigė, kad 1995 metais jis sudarė paskolos sutartį, pagal kurią V.Landsbergis ketveriems su puse metų pasiskolino 400 tūkstančių litų. Skola turėjo būti grąžinta iki 1999 metų pabaigos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (19)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (47)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.