Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ragina uždrausti gauti su jų pareigomis susijusias dovanas ne tik medikams, bet ir politikams, valstybės tarnautojams bei jų giminaičiams. Tokią nuomonę tarnybinės etikos sargai pareiškė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto prašymu apsvarstę parlamentaro Vidmanto Žiemelio siūlymą uždrausti medikams gydymo metu iš pacientų bei jų giminaičių imti net simbolines dovanas.
Dovana
© images.lt
Dabar šis siūlymas svarstomas parlamento komitetuose.

Konservatorius yra pateikęs Civilinio kodekso pataisos projektą, pagal kurį sveikatos priežiūros, gydymo ar globos (rūpybos) įstaigų darbuotojams būtų draudžiama priimti dovanas iš pacientų ir jų giminaičių, net jei jų vertė neviršija vieno minimalaus gyvenimo lygio (šiuo metu MGL siekia 125 litų). Analogiškas draudimas galioja valstybės, savivaldybių pareigūnams bei tarnautojams.

Dabartinė Civilinio kodekso redakcija sveikatos priežiūros, gydymo ar globos (rūpybos) institucijų vadovams ir kitiems darbuotojams leidžia gauti simbolines dovanas, kurių vertė neviršija minėtos sumos, iš asmenų, kurie šiose institucijose gydosi ar išlaikomi, bei jų artimųjų giminaičių.

Anot V. Žiemelio, jo siūloma pataisa neatims pacientams galimybės simboliškai atsidėkoti medikams po gydymo. Tačiau taip esą bus panaikinta vieninteliams medikams oficialiai suteikta teisė gauti kyšius.

VTEK manymu, reikėtų panaikinti visas galimybes medikams gauti dovanas. Be to, komisija siūlo uždrausti bet kokias dovanas politikams, valstybės ir savivaldybių pareigūnams ir kitokiems valstybės tarnautojams bei jų artimiesiems giminaičiams. Šiuo metu Civilinis kodeksas draudžiama jiems priimti dovanas, kai tai susiję su politiko, pareigūno ar valstybės tarnautojo tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis.

"Draudimai priimti dovanas atskiroms teisės subjektų grupėms - medikams, politikams, pareigūnams, valstybės tarnautojams nėra Civilinio kodekso dalykas. Tokie draudimai gali būti Valstybės tarnybos ir kitų medikų bei asmenų, dirbančių valstybinėje tarnyboje jų darbo bei tarnybos santykius reguliuojančių įstatymų dalykas", - teigiama ketvirtadienį išplatintame VTEK pirmininko Algirdo Meškausko pranešime.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims priimti dovanas, kurios gali sukelti interesų konfliktą. Dovanos, kurios nesukelia interesų konflikto, bet jų vertė viršija 1 MGL, privalomai deklaruojamos. Nedeklaruojamos tik giminaičių ar šeimos narių įteiktos dovanos.

Asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje privalo deklaruoti ir gautas paslaugas, kurių vertė viršija 5 MGL (625 litus), ir negali priimti paslaugų, kurios gali sukelti interesų konfliktą.

"Paslauga ar dovana laikytina tai, kas teikiama nemokamai arba pigiau, su išimtimis ir nuolaidomis taikomomis tik konkrečiam asmeniui ar grupei asmenų, atsižvelgiant į einamas pareigas", - pažymėjo A. Meškauskas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (25)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (17)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (204)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (72)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (168)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (1)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (272)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (7)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...