Jau beveik metai, kai vos 25 narius turinčioje Šilalės rajono taryboje vyksta karas dėl valdžios: rajonui pakaitomis vadovauja du merai su savo pavaduotojais, draugiškai išmokėdami vieni kitiems atlyginimus.
Šiuo metu Šilalės rajono savivaldybei vadovaujantis buvęs konservatorius Steponas Norbutas bei vicemeras socialliberalas Virgilijus Ačas, dalies tarybos narių nuomone, dirba neteisėtai. Mat praėjusių metų spalį teismo į šias pareigas grąžinti buvęs meras socialdemokratas Osvaldas Šarmavičius ir jo pavaduotoja konservatorė Zita Lazdauskienė.

Pastaroji komanda, pirmą kartą atstatydinta dar praėjusių metų kovo viduryje, teismui priėmus sprendimą Šilalės rajonui vadovavo neilgai - vos kelias savaites. Trylika atstovų turinti rajono valdančioji dauguma pernai lapkritį per tarybos posėdį rajonui vadovauti vėl paskyrė "saviškius".

Vėl postų netekę O.Šarmavičius ir Z.Lazdauskienė labai nenusimena - po pirmojo atleidimo grįžę į miesto valdžią jie gavo solidžias išmokas už kone 5 mėnesius trukusias "priverstines pravaikštas". To paties jie tikisi ir artimiausiu metu, mat vasario mėnesį Klaipėdos administracinis teismas dar kartą svarstys Šilalės rajono valdžios klausimą.

Užtarėjai

Šįsyk į teismą kreipėsi Vyriausybės atstovas Klaipėdos apskrityje Vigantas Žala. Jis apskundė, kaip mano, neteisėtą praėjusių metų lapkričio 9-osios Šilalės rajono tarybos sprendimą ir O.Šarmavičiaus bei Z.Lazdauskienės tradicinį nušalinimą. "Nors mes, žmogiškai žiūrint, suprantame, kad valdančioji dauguma yra kita, įstatymiškai pažeidimas padarytas", - situaciją rajone komentavo V.Žala. Tuo tarpu dabartinis Šilalės rajono savivaldybės vicemeras V.Ačas teigia, jog valdančioji dauguma nesutinka su ankstesniu teismo sprendimu, nesutiks ir su galimu nauju sau nepalankiu nutarimu.

"Tokius klausimus sprendžia taryba balsų dauguma, o ne kas nors kitas. Teismo valia yra labai laikina šioje situacijoje", - tvirtino jis.

Pasak V.Ačo, išaiškinimą, jog Šilalės rajono taryba yra teisi, jiems atsiuntė ir Seimo Teisės departamentas, kuriam rajono savivaldybės užklausimą perdavė Seimo pirmininkas, socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas.

Pretendentai

Dabartinė rajono valdžia įsitikinusi, kad O.Šarmavičius bei Z.Lazdauskienė į ankstesnes pareigas negali grįžti dar ir dėl to, jog šiuo metu dirba kitur.

O.Šarmavičius yra Tauragės apskrities viršininko pavaduotojas, buvusi vicemerė - Šilalės kultūros centro metodininkė. Pasak dabartinio vicemero V.Ačo, dar spalio mėnesį teismui priėmus sprendimą grąžinti į darbą ankstesnius vadovus, rajonui praktiškai vadovavo vicemerė Z.Lazdauskienė, Kultūros centre paėmusi atostogas.

Buvusi pareigūnė LŽ teigė į darbą sugrįžti ketinanti ir dar kartą, jei tokį sprendimą priims teismas. Tuo tarpu buvęs meras O.Šarmavičius tikina "nejaučiąs jokio noro" vėl vadovauti rajonui, bet vykdysiąs teismo sprendimą.

Pinigai

Vyriausybės atstovo V.Žalos manymu, padėtis Šilalės rajone "betikslis politikų darkymasis, už kurį mokesčių mokėtojai moka pinigus". Pasak Šilalės rajono savivaldybės administracijos vyriausiosios finansininkės Reginos Vyštartienės, teismo sprendimu Z.Lazdauskienei priskaičiuoti 10 747 litai, O.Šarmavičiui - 11 078 litai kompensacijos.

Jei artimiausiu metu Vyriausybės atstovo skundą svarstysiantis teismas priims buvusiems rajono vadovams palankų sprendimą, Šilalė vėl turės galvoti apie jiems priklausančias išmokas.

"Juokauju, kad man atlyginimas savivaldybėje eina - tikiuosi, Vyriausybės atstovas bylą laimės ir skirtumą tarp vicemerės bei dabartinio atlyginimo aš atgausiu", - vakar LŽ sakė Z.Lazdauskienė. Moters skaičiavimais, šiuo metu jai jau priklausytų 3 tūkstančiai litų.

Apskrities viršininko pavaduotoju dirbantis O.Šarmavičius tikina, jog kompensacija jam nepriklausys, nes ir dabar gauna ne mažesnį atlyginimą, nei būdamas meras.

Dabartiniai Šilalės vadovai ginasi gaudavę pinigus tuo metu, kai rajonui vadovavo teismo sugrąžintas meras. "Tai naujas anekdotas", - kalbas apie jam tada mokėtą atlyginimą įvardijo S.Norbutas. Tuo tarpu V.Ačas teigė, jog jis, kaip ir meras, gavo pinigus už neišnaudotas atostogas. "Mes tuo metu tarsi atostogavome", - aiškino jis.

Dabartinis Šilalės rajono vadovas S.Norbutas sako, jog pinigai buvusiems vadovams, jei taip nuspręs teismas, bus sumokėti. "Ir praėjusį kartą mes geranoriškai sutarėme išmokėti, nors niekas nepasakė, kad privalome tai daryti", - aiškino jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (45)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (353)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (76)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

B. Macron įvardijo, dėl ko kyla vienintelė problema su E. Macronu (10)

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žmona Brigitte Macron sakė, kad imsis pirmosios...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (370)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (143)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

A. Navalnas: bedarbis V. Putino atstovo sūnus demonstruoja įspūdingus turtus (94)

Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno Kovos su korupcija fondas ketvirtadienį publikavo...

Buto pirkimas – derybos ir realybę atitinkanti suma

Lietuvoje nuo seno priimta manyti, jog nuosavas būstas yra tarsi prigimtinė teisė ir būtinybė.

Hialurono rūgštis ar botulino toksinas: nauda ir pavojai (2)

Šiuolaikinėje visuomenėje grožis išties svarbus. O negirdėjusių apie hialurono rūgšties...

Lietuviai išrinko mėgstamiausią nacionalinį patiekalą (24)

Aplenkę šaltibarščius , kugelį ir kitus tradicinius lietuviškojo stalo patiekalus,...