Siekia uždrausti savivaldybių tarybų nariams dirbti VRK

 (6)
Valdantieji siekia uždrausti savivaldybių tarybų nariams tapti ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariais. Opozicinė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) mano, kad šia pataisa siekiama užkirsti kelią į VRK jų kandidatui.
VRK
© DELFI / Andrius Ufartas

Socialdemokratai Julius Sabatauskas ir Andrius Palionis bei „valstietis“ Ramūnas Karbauskis praėjusią savaitę užregistravo Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo pataisą, kad VRK pirmininko ir narių pareigos nesuderinamos su pareigomis kitose rinkimų ar referendumo komisijose, su kandidato į Seimo narius, į prezidentus ir jo patikėtinio, kandidatų į savivaldybės tarybos narius ir jų atstovų, rinkimų ar referendumo stebėtojų statusu, taip pat su piliečių iniciatyvinės grupės referendumui surengti bei savivaldybės tarybos nario statusu.

„Projekto rengimą paskatino tai, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos į statymas nenustato, jog VRK pirmininko ir narių pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, tačiau taikant šį įstatymą, galima situacija, kai savivaldybės tarybos narys yra paskiriamas Vyriausiosios rinkimų komisijos nariu ir tokiu būdu eina abi minėtas pareigas. Jeigu įstatymas numato draudimą kandidatui į savivaldybės tarybos narius eiti VRK pirmininko ir narių pareigas, tuomet jau išrinkto savivaldybės tarybos nario pareigos tikrai yra nesuderinamos su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko ir narių pareigomis“, – teigia projekto rengėjai.

Ši pataisa įregistruota po to, kai praėjusią savaitę Seimui buvo pateikti kandidatai į naujos sudėties VRK. TS–LKD į komisiją nori deleguoti Druskininkų savivaldybės tarybos narį Vilių Semešką.

Jeigu valdančiųjų pataisa būtų priimta iki Seimui paskiriant naujus VRK narius, ji V.Semeškai užkirstų kelią į komisiją.

TS–LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio teigimu, prisidengiant įstatymų formuluočių spragomis, demokratinėje visuomenėje negali būti trukdoma partijoms į VRK komisiją teikti kandidatus, „kurių sukaupta patirtis duotų daug naudos pačios VRK veiklai ir skaidresniam rinkimų organizavimui“.

V.Semeška išgarsėjo per vadinamąją Vijūnėlės dvaro istoriją. Jis aktyviai kritikavo buvusio socialdemokrato Druskininkų mero Ričardo Malinausko elgesį šioje istorijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

J. Razma teismui apskundė Druskininkų savivaldybės tarybą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Jurgis Razma kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą dėl neseniai pakeisto Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento teisėtumo.

Lietuvos ir Lenkijos kariai drauge minės Žalgirio mūšio metines (18)

Penktadienį Vilniaus rajone, Nemenčinėje, Lietuvos ir Lenkijos kariai minės pergalės Žalgirio mūšyje metines.

Lietuva prasčiausiai visoje ES kovoja su turtine nelygybe (244)

Lietuva yra prasčiausia visoje Europos Sąjungoje pagal pastangas sumažinti turtinę nelygybę, rodo labdaros organizacijų konfederacijos „Oxfam“ ir finansų organizacijos „Development Finance International“ atliktas tyrimas. Apie tai penktadienį paskelbė dienraštis „Lietuvos žinios“.

Dėl arsenu užteršto vandens Raseinių savivaldybėje vėl renkasi Ekstremalių situacijų komisija (6)

Penktadienį Raseinių rajono savivaldybėje rengiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis aptarti, ką daryti dėl keliose vandenvietėse nustatyto vandens užterštumo arsenu.

Keičiasi Karo policijos vadas (6)

Penktadienį Vilniuje vyks Karo policijos vado pasikeitimo ceremonija – pulkininką Gytį Kazoką pakeis majoras Laimas Baliūnas.